Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
17-кілограмову пухлину видалили пацієнтці в Кропивницькому

Жінка через неї мала ваду серця і не могла спати на спині

Пухлину, завважки в понад 17 кілограмів, видалили пацієнтці в Кропивницькому. Це гігантське новоутворення жінка носила два десятиліття. Пухлина тиснула на внутрішні органи і серце. Зрештою, 61-річна хвора не могла не те що ходити, а й навіть лежати, бо задихалася. На таке надскладне і ризиковане втручання зважилися лише в одній лікарні.

Пані Людмила вперше підводиться після надскладного хірургічного втручання. В операційній вона залишила три десятки кілограмів зайвого – це загальна вага пухлини і тканини, що її оточувала. Центр тяжіння змістився і жінці доводиться вчитися ходити заново.

Два десятки років Людмила Терещенко фактично носила п’ятерню. Пухлина яєчника, вагою понад 17 кілограмів і діаметром 70 сантиметрів тиснула на усі внутрішні органи й блокувала роботу серця.

“Стільки років я ходила з цією своєю бідою і ніхто не брався мене оперувати. Тому що визначили, що у мене і серце, і інфаркт начебто був, такий стан і відмовлялися. І ось я потрапила до людини, який повернув мені друге життя”, - каже жінка.

ВідеоУ Кропивницькому жінці видалили пухлину вагою понад 17 кілограм

Щоб врятувати їй життя лікарі зважилися на ризиковане втручання. Операція тривала близько двох годин. За операційним столом одночасно працювало четверо хірургів – надто великим було новоутворення.

Таку гігантську пухлину лікарі бачили вперше. Раніше вони видаляли різні новоутворення, але їхня вага рідко перевищувала 10 кілограмів.

“Операція в екстримальних умовах протікала. Вона ще в зв'язку з цією патологією не могла лягати на спину. Вона вже більше десяти років не спить на спині, тільки трошки на бочку. А нам треба було її укласти на операційний стіл. Щоб провести нормально. адекватно операцію - це певне положення у хворого повинно бути”, - розповідає хірург.

Після операції з видалення новоутворення на пацієнтку чекала ще одна – на серці. Але вже сьогодні з‘ясувалося, що разом із пухлиною жінка позбулася і серцевої вади. Тепер пані Людмила демонструє ТСН як вона навчилася ходити.

Це була найбільша її мрія – вільно рухатися. Жінка  не стримує сліз вдячності. Уже цього тижня колишню складну пацієнтку випишуть з лікарні іншою людиною: без пухлини, зайвої ваги і хвороби серця.

Залиште свій коментар

Вибір редакції