Американська компанія подала проти Тимошенко позов на 18 млн доларів

Американська фірма UTICo стверджує, що корпорація ЄЕСУ, яку в 90-х очолювала Тимошенко, заборгувала значні кошти.

Американська компанія Universal Trading & Investment Co, Inc (UTICo) подала позов проти Юлії Тимошенко, вимагаючи від неї виплати боргів компанії ЄЕСУ на суму 18,3 млн доларів.

Позовну заяву UTICo було подано до суду у Нью-Йорку на початку липня. Її текст є у розпорядженні Kyiv Post.

Цим позовом UTICo намагається через Тимошенко добитись виплати боргу компанії ЄЕСУ, яка у 90-х роках була посередником у продажу середньоазійського і російського газу в Україну і Східну Європу та яку певний час очолювала Тимошенко.

UTICo також звинувачує Тимошенко у тому, що та приховувала прибутки та активи ЄЕСУ від кредиторів, виводячи їх в офшори і під власний контроль, пише видання Kyiv Post.

Перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін 21 липня також заявив про наявність у прокуратури доказів про виведення прибутків ЄЕСУ від торгівлі газом у офшори.

Нардеп Сергій Власенко, який у БЮТ займається правовими питаннями, не зміг прокоментувати цей позов проти Тимошенко в американському суді, пояснивши, що через судові перипетії в Україні наразі ще не ознайомився з ним.

Як відомо, сама Тимошенко нещодавно подала позов до суду в Нью-Йорку проти Дмитра Фірташа, співвласника компанії RоsUkrEnergo.

Але нью-йоркський позов обернувся несподіванкою для Тимошенко, оскільки дозволив UTICo подати зустрічний позов напряму проти Тимошенко.

У власній позовній заяві UTICo зазначає, що у разі наявності будь-яких відшкодувань на користь Тимошенко за позовом проти Фірташа, UTICo звертається з клопотанням накласти арешт на частину цих відшкодувань у розмірі до 18,3 млн доларів, плюс законні відсотки, до закінчення судового слухання у справі "UTICo проти Тимошенко".

Компанія UTICo, яка заснована у штаті Массачусетс в 1993 році, займається консалтинговою діяльністю, а також надає брокерські та колекторські послуги.

Загалом комерційні стосунки двох компаній розпочалися в 1993-94 роках, коли UTICo на прохання ЄЕСУ шукала для компанії Тимошенко покупців на різну продукцію за 2% комісійних від вартості контракту. UTICo знаходила покупців та надавала послуги зі стягуванням грошей з її боржників, але ЄЕСУ так і не заплатила комісійні цьому брокеру.

Начебто саме за це і за репутаційні втрати UTICo вимагає стягнути 18,3 млн доларів. З електронного реєстру судових рішень США видно, що справа між ЄЕСУ і UTICo вже роками тягнулась в американських судах. Усе почалось з того, що у 1997 році ЄЕСУ подала позов у штаті Массачусетс на UTICo, звинувачуючи останню у наклепі.

Читайте також:

СБУ порушила кримінальну справу через "російські борги" Тимошенко

Суд не дозволив американським адвокатам захищати Тимошенко

"Нафтогаз" попросив суд стягнути з Тимошенко 1,5 млрд гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: