Амністія в Україні може спричинити спалах туберкульозу

Амністія з нагоди двадцятиріччя незалежності України може спровокувати в країні нову хвилю епідемії туберкульозу.

Україна відзначить своє двадцятиріччя спалахом туберкульозу. Амністія з нагоди річниці незалежності української держави може спровокувати в країні нову хвилю епідемії.

У цьому році під дію амністії потрапить кілька тисяч людей. Основними рознощиками туберкульозу, перш за все, є звільнені з в'язниць та особи без певного місця проживання.

Щоб не допустити нових спалахів хвороби, Міністерство охорони здоров'я України ще в жовтні минулого року видало наказ № 834, який посилює правила контролю лікування звільнених з місць ув'язнення хворих на туберкульоз.

"Природно, що загроза для суспільства в зв'язку зі звільненням великої кількості людей з місць позбавлення волі, дуже велика. Хвороба передається повітряно-крапельним шляхом і в зоні ризику перебуває кожен з нас. Однак це не означає, що ув'язнених випускати не потрібно. Проблема в тому, що після звільнення з в'язниці людині потрібно надати всі умови, щоб він міг успішно лікуватися. Це має вирішуватися на державному рівні. За 15 років боротьби з епідемією туберкульозу (у 1995 році було оголошено про початок епідемії) пройшло кілька державних програм, але в жодній з них не було приділено належної уваги соціальній підтримці дезадаптованих верств населення. Зараз розробляється державна програма по боротьбі з хворобою на 2011-2015 роки", - розповіла виконавчий директор "Товариства Червоного Хреста України" Алла Хабарова.

За статистикою 2% тих колишніх ув'язнених з якихось причин все ж відмовляються від курсу лікування. Проблема в тому, що більшість колишніх ув'язнених, хворих закритою формою, не звертаються в диспансер і тому не лікуються. Деякі зовсім не вважають себе хворими. Інші не бажають підкорятися якійсь системі. Треті не звертають на хворобу уваги. Завдання "Червоного хреста" переконати, що лікування необхідно. Якщо з якихось причин хворий відмовляється лікуватися у державному диспансері організація може забезпечити його необхідними ліками.

Як відомо, туберкульоз в Україні - невиліковна епідемія, від якої помирають частіше і страшніше, ніж від СНІДу. Однією з головних причин цього є бездіяльність державних чиновників.

Читайте також:

Епідемія туберкульозу в Україні страшніша за епідемію СНІДу

В Україні створять національний реєстр хворих на туберкульоз

В Україні медики відмовляються працювати в тубдиспансерах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: