Блокування російських сайтів: день другий

Фахівці пояснили, як заборона відіб'ється на цінах послуг провайдерів.

Указ президента України про блокування російських інтернет-ресурсів набув чинності, а провайдери вже працюють над механізмами виконання цього рішення. Натомість заборонені російські ресурси пішли в контрнаступ і вчать українців обходити заборону, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Під санкції загалом потрапили майже півтисячі компаній і їх ресурсів, однак миттєво заблокувати їх діяльність неможливо. Тож попри офіційний початок дії указу, і "Яндекс-таксі", і російські соцмережі "Вконтакте" та "Одноклассники" здебільшого продовжували працювати і в середу, 17 травня. Технічну можливість виконати постанову РНБО мають лічені оператори – найбільші. Решті для цього необхідно купувати та встановлювати додаткове обладнання. Фахівці вже кажуть, що це призведе до здорожчання послуг, адже собі в збиток ніхто з провайдерів не працюватиме.

ВідеоУказ президента України про блокування російських інтернет-ресурсів набув чинності

Першими виконали рішення про блокування мобільні оператори. Зникнення звичних інтернет-ресурсів уже збурило чимало молодих юзерів. Старші стриманіші: міркують більше про те, що втрата українського трафіку для санкційних сайтів – це втрата величезних прибутків і впливу. Тож контрдії росіян неважко передбачити – і вони вже почали розсилати користувачам детальні інструкції з поясненнями, як обійти заборону. Однак фахівці наголошують, що це хіба пом'якшить удар, але не врятує ситуацію – відтік аудиторії неминучий, бо середньостатистичний користувач не буде обтяжувати себе різними лазівками, якщо поряд є можливість спокійно та легально скористатися послугами дозволеного сайту-аналога.

Реакція ж з-за кордону була різною. Так, генсек Ради Європи назвав заборону наступом на свободу слова. Натомість у НАТО жодних утисків не побачили – мовляв, Україна дбає про свою безпеку і має на це повне право. Адже російські ресурси беруть активну участь в інформаційній війні проти України та посідають перші місця з поширення піратського контенту та шахрайства. СБУ вже розпочала розсилати провайдерам листи з вимогами блокування, погрожуючи штрафами.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Залиште свій коментар