Екс-главу МВС Захарченка підозрюють у відмиванні 10 млрд гривень

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Відмивання грошей відбувалося через Смартбанк.

Колишній голова Міністерства внутрішніх справ України часів президентства Віктора Януковича Віталій Захарченко підозрюється у відмиванні близько 10,34 мільярдів гривень через Смартбанк.

Про це йдеться у постанові Печерського суду Києва, який надав доступ Генеральній прокуратурі до документів Смартбанку, повідомляє у понеділок, 19 листопада, "Інтерфакс-Україна".

Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури здійснює досудове розслідування за фактами злочинної діяльності Захарченка та його найближчого оточення за ч. 5 ст. 27 (види співучасників), ч. 5 ст. 368 (хабарництво), ч. 3 ст. 209 (відмивання грошей, одержаних злочинним шляхом), ч. 1 ст. 205 (фіктивне підприємництво), ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків) Кримінального кодексу.

За даними Генпрокуратури, у слідства є достатньо підстав вважати, що Смартбанк було створено для прикриття незаконної діяльності, пов'язаної із забезпеченням і здійсненням фінансових операцій, спрямованих на надання підприємствам реального сектора економіки незаконних послуг.

Зокрема йдеться про формування технічного податкового кредиту з ПДВ, тобто ухилення від сплати податків, мінімізацію доходів, незаконну конвертацію безготівкових грошових коштів у готівку, а також здійснення фінансових операцій, спрямованих на легалізацію грошових коштів і майна, отриманого Захарченком і його оточенням злочинним шляхом.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб 25 травня 2016 року ввів тимчасову адміністрацію до Смартбанку, який Нацбанк відніс до категорії неплатоспроможних через непрозору структуру власності.

Як повідомлялося, у травні Печерський районний суд міста Києва дозволив слідчим Генеральної прокуратури здійснювати спеціальне досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою колишнього міністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка

Відео Нацполіція викрила посадовців міграційної служби на відмиванні грошей та збуті наркотиків

Держслужбовці у змові з приватними фірмами створили корупційну мережу із прискорення видачі біометричних паспортів. Її суть полягала в наступному: за законом, щоб отримати паспорт, громадянин має зареєструватися в електронній черзі, сформувати необхідний пакет документів й офіційно оплатити квитанцію . Держслужбовці ж давали змогу отримати паспорт в обхід черги за завищеним тарифом.

Нацполіція викрила посадовців міграційної служби на відмиванні грошей та збуті наркотиків

Залиште свій коментар

Вибір редакції