Експерти: українські АЕС витримають не тільки землетрус, але й теракт

На думку експертів, японській сценарій на українських атомних станціях повторитися не може: реактори мають не менше двох систем безпеки.

Після масштабної аварії на японській АЕС у Фукусімі, яка може загрожувати світові "другим Чорнобилем", українські атомники посилили охорону стратегічних об'єктів.

Утім, на думку експертів, японській сценарій на українських атомних станціях повторитися не може. За їхніми словами, єдина небезпека для наших блоків - якщо буде землетрус у Румунії. Але усі споруди мають витримати поштовх і в 7 балів. Крім того, блоки можуть витримати падіння літака і навіть вибух 5 тонн тротилу.

Усі українські блоки мають подвійний захист реактора. Та, на відміну від японських, не менше 2-х систем безпеки.

"При землетрусі ці всі органи падають за 2,5 секунди. Вони падають в активну зону і таким чином призупиняють, зупиняють реакцію, яка відбувається в активній зоні", - зазначив начальник відділу ядерної безпеки Хмельницької АЕС Віталій Лигус.

Атомники запевняють - блок зупинять навіть автономно. Загрозу смерчів, снігопадів та паводків теж не розглядають: за їхніми словами, вони тут бувають рідко.

Окрім природних катаклізмів, на ХАЕС готові навіть до терактів. Кожен блок витримає падіння літака вагою у 15 тон, також він залишиться неушкодженим, якщо на відстані у 200 метрів біля нього вибухне 5 тонн тротилу.

Нагадаємо, землетрус і цунамі в Японії викликали надзвичайну ситуацію на АЕС "Фукусіма-1". Вийшла з ладу система охолодження, і першому і третьому енергоблоках почалося часткове розплавлення ядра реактора.

Європейський лідер в атомній сфері - Франція - надала аварії на "Фукусіма-1" шосту ступінь тяжкості за шкалою МАГАТЕ.

Читайте також:

"Японський Чорнобиль": на "Фукусімі" почало плавитися ядро реактора

Рівень радіації на "Фукусімі" досяг вкрай небезпечного рівня

Через паніку в Японії Чавес призупинив атомну програму з Росією

Українці в Японії налякані "другим Чорнобилем", почалася йодова істерія

ВідеоУкраїнські атомники посилюють охорону стратегічних об'єктів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: