Кабмін переписав Правила дорожнього руху

Кабмін переписав Правила дорожнього руху

Кабмін переписав Правила дорожнього руху / Фото: ІМК

Згідно новій редакції Правил водій не зобов'язаний мати при собі талон та довіреність на керування автомобілем.

Кабмін вніс зміни в Правила дорожнього руху України з метою приведення їх у відповідність із законом "Про дорожній рух".

Згідно з постановою уряду від 26 вересня 2011 року, водій не зобов'язаний мати при собі талон, який додавався до прав, не потрібна довіреність на керування автомобілем, достатньо лише прав і техпаспорта.

Також з ПДР виключені згадки про дорожні листи і документацію на вантаж.

Розширено визначення мопеда: відтепер це двоколісний транспортний засіб не тільки з двигуном об'ємом до 50 куб см, а й з електродвигуном потужністю до 4 кВт. Водій мопеда, як і водій мотоцикла, зобов'язаний їздити в застебнутому шоломі.

Водій повинен пред'являти документи, а не передавати їх інспектору ДАІ, як було потрібно раніше. Згідно з новою редакцією, інспектор може провести перевірку технічного стану транспортного засобу за допомогою спеціальних пристосувань.

Істотно спрощуються дії водіїв у разі легких ДТП за умови наявності страховки, відсутності травмованих, п'яних за кермом і складання спільного повідомлення про аварію за зразком Моторнотранспортного страхового бюро України.

Згідно з нововведеннями, необхідно скидати швидкість до 40 км/ч біля нерухомого транспортного засобу на узбіччі з включеним проблисковим маячком синього кольору. Також підвищується до 21 року віковий ценз водіїв автобусів, трамваїв і тролейбусів.

У новій редакції вводиться європейська категоризація транспортних засобів, а також ряд інших змін.

Читайте також:

Водіям дозволили не давати права й техпаспорт в руки даїшникам

Європротокол по-українськи: найдорожчий поліс, креслення і вдача

Водійські посвідчення радянського зразка доведеться поміняти до 2014 року

Водіям дозволили записувати ДАІшників на відео і не давати їм права

Пости ДАІ стануть антикризовими центрами на Євро-2012

Повʼязані теми:

Наступна публікація