Євродепутати оголосили бойкот українській делегації

Євродепутати оголосили бойкот українській делегації

ЄНП бойкотує українську делегацію

Таким чином Європейська народна партія відреагувала на вирок екс-прем'єру України Юлії Тимошенко.

Група Європейської народної партії (ЄНП) у Комітеті регіонів Євросоюзу оголосила бойкот зустрічі з офіційною урядовою делегацією України.

Про це йдеться у заяві президента групи ЄНП Майкла Шнайдера, повідомляє офіційний сайт Юлії Тимошенко.

"Враховуючи вирок Печерського суду про ув'язнення Юлії Тимошенко на 7 років, група ЄНП в Комітеті регіонів сьогодні ухвалила рішення про бойкот запланованої зустрічі високого рівня з українською делегації в рамках Днів відкритих дверей", – заявив Шнайдер.

За його словами, судовий вирок Тимошенко є шокуючим, звинувачення – політично вмотивованим, а судовий процес відбувався з численними порушеннями прав людини.

"Група ЄНП хоче дати ясний сигнал, що це неприйнятно, і що не повинно бути ніякої Угоди про асоціацію з ЄС до тих пір, поки демократія і верховенство закону не відновлені", – підкреслив Шнайдер.

Група ЄНП у Комітеті регіонів вважає, що український уряд "не поважає демократію і верховенство закону і безсоромно зловживає своїми повноваженнями для усунення політичних опонентів".

Водночас у заяві йдеться про необхідність продовжувати стосунки з місцевими і регіональними органами влади в Україні. "Але чіткий сигнал засудження недемократичної, тоталітарної практики повинен бути направлений президенту Януковичу та його урядові", – наголошується у документі.

Нагадаємо, 11 жовтня Печерський районний суд Києва засудив екс-прем'єра Юлію Тимошенко до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в 2009 році.

Обвинувальний вирок, не дивлячись на те, що прогнози були невтішними, шокував весь світ. Так, у поширеній в Брюсселі у вівторок заяві верховного представника Євросоюзу із зовнішньої політики Кетрін Ештон йдеться про те, що "Євросоюз глибоко розчарований вердиктом Печерського суду Києва у справі Юлії Тимошенко".

Деякі країни ЄС вже висловили свою думку щодо вироку - досить невтішну для керівництва України. Німеччина вважає, що вирок Юлії Тимошенко матиме негативні наслідки для стосунків України з Євросоюзом і Німеччиною зокрема.

МЗС Росії також вже заявило, що вбачає "очевидний антиросійський контекст" у вироку Юлії Тимошенко. Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін зазначив, що не розуміє, чому екс-прем'єра України Юлію Тимошенко визнали винною і винесли обвинувальний вирок.

Президент України Віктор Янукович у свою чергу визнав, що справа проти Тимошенко перешкоджає євроінтеграції України.

Читайте також:

Обама вимагає звільнити Тимошенко

Світ сколихнув вирок Тимошенко: Європа обурена, Росія не розуміє

У Бундестазі вже пропонують "закрити" Європу для українських високопосадовців

Політолог: Янукович зможе їздити тільки в Монголію через вирок Тимошенко

Янукович визнав, що справа Тимошенко закриває шлях в Європу

Повʼязані теми:

Наступна публікація