Коронавірус мутує: Степанов розповів про зміни

Коронавірус мутує: Степанов розповів про зміни

Фото: УНІАН

Міністр охорони здоров'я також розповів, чому серед українців нерідко зустрічаються важкі форми COVID-19.

Коронавірус мутує, змінилась і клінічна картина COVID-19 з початку пандемії. Про це заявив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов в ефірі каналу "Україна 24".

"Ми дійсно бачимо з лабораторних досліджень, що нема таких високих показників реактивного білку, які були раніше відповідно до стану людини. Коли ми говоримо, що клінічна картина змінилася, це означає, що кореляція між лабораторними аналізами та клінічним станом людини не така, яка була раніше. Якщо раніше в людини, яка перебувала в реанімації, ми бачили й високі показники цього реактивного білка, й інших показників, то зараз рівень може бути низьким, але водночас стан пацієнта достатньо тяжким", — сказав міністр. 

Голова МОЗ також наголосив, що проблемою в боротьбі з COVID-19 є, зокрема, те, що хворі невчасно звертаються до лікарів по допомогу.

"Вірус мутує. Це ж ми знаємо на широкий загал лише про мутації з Великобританії чи ПАР. Водночас він мутує… Є ще одна велика проблема — це коли люди не звертаються вчасно до лікаря. Людина захворіла, вона вже все зрозуміла про COVID-19, як їй здається, і вважає, що не треба звертатися до лікаря, а потім за тиждень, на 9-10-й день вона вже в дуже тяжкому перебігу хвороби з низькою сатурацією і киснезалежністю", — сказав він.

Нагадаємо, у Львівській області циркулює два генотипи коронавірусу.

ВООЗ дослідила вірусні мутації в Україні і виявила 5 штамів китайського коронавірусу

ВООЗ дослідила вірусні мутації в Україні і виявила 5 штамів китайського коронавірусу

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація