Ліс у смартфоні. Шість областей підключили до пілотного проєкту e-реєстру

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В електронному реєстрі фіксується заготівля деревини та є онлайн-мапу рубок.

В Україні запустили онлайн-реєстр заготівлі деревини та електронну мапу рубок. До пілотного проєкту підключили шість областей - Чернігівську, Полтавську, Рівненську, Київську, Волинську та Тернопільську.

Станом на 11 листопада там оприлюднено інформацію про 30,6 тис. виданих дозвільних квитків на заготівлю деревини. Про це повідомляється на урядовому порталі.

На онлайн-ресурсі lk.ukrforest.com розміщений перелік лісорубних квитків на заготівлю деревини. Там же можна перевірити на мапі законність здійснення рубок.

Реєстр містить низку опцій, зокрема, можна обрати необхідну область, лісгосп, лісництво, квартал та виділ, систему і тип рубок, їхній статус та період проведення. У загальному переліку можна обрати "Переглянути" та детально ознайомитися з тим чи іншим лісорубним квитком та ділянками, на яких відбувається чи відбуватиметься заготівля деревини, а також переглянути на онлайн-карті.

Перевірити законність вирубки лісу можна також безпосередньо на місці. Слід зайти на цей портал, обрати опцію "Карта" і увімкнути геолокацію. Система автоматично визначить місцеперебування і вкаже, чи є дозвільні документи на вирубку лісу. Якщо ж інформація про законність вирубки відсутня в базі, то варто звернутися до лісництва чи лісгоспу, на території якого перебуваєте та повідомити про рубку, яка не відображена на карті. Або ж викликати поліцію за номером 102.

У майбутньому на порталі планують запуск реєстру лісових квитків на промисловий збір ягід, грибів, меду, лікувальних трав.

Нагадаємо, в Україні запускають проєкт "Держава у смартфоні".

Залиште свій коментар

Вибір редакції