Литвин під вигуки "ганьба" оголосив Пасенюка суддею КС

Дата публікації
Перегляди
4717
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Литвин під вигуки "ганьба" оголосив Пасенюка суддею КС

Опозиція стверджує, що за Пасенюка бюлетені вкидалися пачками / Фото: УНІАН

Опозиція заявляє про фальсифікацію голосування.

Голова Верховної ради України Володимир Литвин офіційно оголосив у парламенті про призначення Олександра Пасенюка суддею Конституційного Суду України.

Під час виголошення повідомлення представники опозиції вигукували "Ганьба!". Також депутати із фракцій "БЮТ-Батьківщина" та НУ-НС підійшли до президії і заявили про фальсифікацію результатів голосування за призначення Пасенюка суддею КС.

Перед цим голова лічильної комісії ВР Микола Шершун зазначив, що комісія отримала бюлетені для голосування 259 народних депутатів. За його словами, за кандидатуру Пасенюка проголосували 249 народних депутатів, проти – 8, 2 бюлетені визнані недійсними.

Таким чином лічильна комісія запропонувала вважати Пасенюка призначеним на посаду судді КС.

Водночас, народний депутат Юрій Прокопчук (фракція "БЮТ-Батьківщина") заявив, що народний депутат України Юрій Литвин вкинув до урни додаткові 20 бюлетенів, що "було зафіксовано заступником голови лічильної комісії і мною особисто, а також всіма журналістами, які були присутні". Прокопчук наголосив, що "Литвин, зайшовши в кабінку з газетою, дістав з газети 20 бюлетенів, які однією стопочкою там лежали, що було зафіксовано, і таким чином призвів до фальсифікації вибори судді КС". За словами Прокопчука, дехто пояснював, що Литвин вкидав бюлетені депутатів зі своєї фракції, але якщо б навіть так було насправді, то це є "грубе порушення" Конституції України та Регламенту ВР. Прокопчук зауважив, що при цьому особисто голосували, зокрема, Ігор Шаров та інші депутати із фракції Народної партії.

Прокопчук зазначив, що за таких обставин неможливо визнати легітимними "вибори судді КС Пасенюка".

"Тому суддя Конституційного Суду України Пасенюк не є суддею Конституційного Суду", - наголосив він.

Незважаючи на ці зауваження і заяви про те, що деякі члени лічильної комісії склали протокол про фальсифікації, Литвин офіційно оголосив про призначення Пасенюка суддею КС.

"Тому я оголошую про призначення суддею КС Олександра Пасенюка, що буде оформлено відповідною постановою", - заявив Литвин під обурені викрики опозиційних депутатів.

Нагадаємо, раніше Вища рада юстиції призначила голів Вищого адміністративного і Вищого господарського судів України. Головою Вищого адміністративного суду України був призначений Олександр Пасенюк.

Глава Верховного суду Василь Онопенко називав незаконним перебування Пасенюка на посаді з кінця 2009 року, і домагався його зміни перед президентськими виборами на суддю Сіроша.

Читайте також:

ВАСУ визнав законним призначення Хорошковського членом вищої ради юстиції

Члена Вищої ради юстиції звинувачують у зловживанні службовим становищем

Рада звільнила главу Вищого господарського суду

Опозиція заявляє про фальсифікацію голосування за призначення Пасенюка суддею КС

Опозиція заявляє про фальсифікацію голосування за призначення Пасенюка суддею КС

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
4717
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація