У Львові на День студента левів нарядили у мантії

У Львові на День студента левів нарядили у мантії

Вчені леви охороняють вхід до львівської Ратуші

Лише після того, як на левів, що охороняють вхід до Ратуші, надягнуть мантії та академічні шапочки, у місті розпочинається офіційне святкування Дня студентів.

У четвер, 17 листопада, у Львові, в рамках святкування Міжнародного дня студента, львівських левів одягли у мантії і академічні шапочки.

На кожного з левів пішло по 4 метри тканини на мантії і ще по 0,5 метра тканини на шапочки, повідомили в прес-службі Львівської міської ради.

"Львів - місто студентів. Саме тому сьогодні, 17 листопада, в Міжнародний день студентів, наше місто вітає всіх студентів. На честь цього свята львівські леви, як вічні мешканці нашого міста, також надягають мантії і сідають за студентські лави. Саме тому право першими надягти мантії отримали леви, які охороняють вхід до львівської Ратуші", - розповіла студентський мер Львова Ольга Леськів.

Вона зазначила, що це вже традиція, яка склалася давно.

Щороку 17 листопада Студентська рада Львова приходить і одягає в мантію і академічну квадратну шапочку львівських левів, тим самим засвідчуючи їм свою повагу. "Саме з цього офіційно розпочинається святкування Міжнародного дня студентів у всьому місті", - підсумувала Ольга.

Нагадаємо, міжнародне святкування Дня студента було започатковано 17 листопада 1946 на Всесвітньому конгресі студентів у Празі в пам'ять про розправу над чеськими студентами-патріотами.

Зазначимо, що в Україні день студента подекуди відзначають двічі - 17 листопада та 25 січня. Друга дата пішла з Росії - спочатку 25 січня святкували день народження Московського університету, потім дата стала неофіційним днем студентів, а з 2005 року отримала офіційний статус як День російського студентства.

Читайте також:

Україна відзначає День студента

DJ Пашу по ночах кусали клопи, а Pianoбой першу стипендію - пропив

 На студента з Донеччини завели справу за непристойну аватару

 У Запоріжжі студента посадили за матюки в чаті

Повʼязані теми:

Наступна публікація