На півдні України через спеку гадюки атакують людей

Дата публікації
Перегляди
6300
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На півдні України через спеку гадюки атакують людей

Плазуни активізуються в теплу погоду, але першими не нападають - переконують фахівці

Українці ризикують втратити кінцівки, бо держава заощаджує на вакцинах проти укусів змій.

Тільки цього тижня отруйні плазуни покусали 3-х людей на Миколаївщині. Двоє постраждали на відпочинку, бо не помітили змій і наступили на них, а працівницю зоопарку гадюка вжалила на роботі, йдеться в сюжеті ТСН.

Жінка саме перевантажувала сіно у зоопарку, коли помітила невеликого вужика. Вона вирішила спіймати плазуна, аби його раптом не розчавили. Врятований "віддячив" укусом у палець – вужик виявився молодою гадюкою.

Коли жінку доправили до лікарні, вся її ліва рука збільшилася майже вдвічі. Нині, кажуть лікарі, життю людини нічого не загрожує. Та якби вчасно не звернулася по допомогу – вона могла б втратити кінцівку. Адже від гадючої отрути кров починає інтенсивно згортатись, порушується кровообіг, утворюються тромби, а згодом виникає гангрена.

Медики пояснюють: антидотів проти зміїної отрути в Україні немає, бо держава їх не закуповує. Вважається, що зміїні укуси – рідкість для наших країв. Відтак вакцина у світі існує, але в Україні вона не сертифікована.

"Ми просто лікуємо симптоматику. Знімаємо симптоми, котрі викликає цей укус", - визнає завідувач токсико-терапевтичним відділенням лікарні швидкої допомоги Миколаєва Світлана Маркова.

Фахівці переконують: гадюкам не властиво першими нападати на людей. Нинішні масові укуси, вочевидь, пов'язані зі спекою, від якої змії активізуються.

"Вони холоднокровні тварини. Їхня активність залежить від температури повітря. Чим тепліше, тим вони активніші. Вони нападають при необережності: коли на них наступили або намагалися схопити", - пояснив заступник директора миколаївського зоопарку Юрій Кириченко.

Гадюку, що покусала працівницю зоопарку, спіймали. Але тварина занесена до Червоної книги, тож найближчим часом її випустять у природне середовище.

Цього тижня змії покусали трьох людей на Миколаївщині

Цього тижня змії покусали трьох людей на Миколаївщині

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6300
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація