Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
НАБУ відкрило нове провадження проти енергоімперії Ахметова

Провадження відкрите "за фактом заволодіння майном службовими особами енергохолдингу ДТЕК"

Національне антикорупційне бюро України відкрило провадження щодо співробітників енергохолдингу ДТЕК, який належить українському олігарху Ринату Ахметову.

Відповідне провадження було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 27 березня 2018 року.

У відповідь на запит народного депутата України Віталія Купрія, 10 квітня НАБУ повідомило, що розпочало провадження проти службових осіб енергохолдингу ДТЕК, які зловживали службовим становищем під час імпорту неліквідного вугілля з підвищеним вмістом сірки з США.

За словами голови Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг та колишнього члена НКРЕКП Андрія Геруса, службові особи спочатку купували екологічно шкідливе вугілля із завищеним вмістом сірки задешево, потім через власного швейцарського трейдера підвищували ціну на 20 доларів за тонну, і вже із "завищеною" вартістю імпортували в Україну як "дороге американське вугілля". Він також зазначив, що керівники Міненерго та НКРЕКП вірили у це та керувались цим під час підвищення тарифів на електроенергію.

На початку березня 2018 року НАБУ розпочало розслідування щодо посадовців Національної комісії з регулювання енергетики, яких підозрюють у лобіюванні інтересів компанії ДТЕК під час надавання коштів зі спецрахунків державного підприємства "Енергоринок" на закриття боргів.

ВідеоНАБУ відкрило провадження проти посадовців з НКРЕ

У бюро підозрюють, чиновники могли діяти в інтересах компанії "ДТЕК" Ріната Ахметова. Зокрема, Комісія та Міненерго два рази надавала їй кошти зі спецрахунку державного підприємства "Енергоринок" на закриття боргів. Фактично, "ДТЕК" отримала майже 90% із цього спецрахунку. А от інші компанії, зокрема й державні, майже нічого.

НАБУ відкрило провадження проти посадовців з НКРЕ

Як повідомлялося, за 2017 рік, коли в Україні діяла скандальна формула на вугілля "Роттердам плюс", компанія ДТЕК мільярдера Ріната Ахметова збільшила на чверть показник EBITDA порівняно з попереднім роком. У скороченому неаудитованому фінансовому звіту компанії, який оприлюднила інвесткомпанія "Конкорд капітал", вказано, що річний EBITDA (операційний прибуток до сплати процентів, податків та амортизації) всієї групи становить 23 млрд грн, тоді як 2016 року він становив 17,8 млрд грн. У доларовому еквіваленті зростання показника склало 24% до 865 млн доларів.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції