Нова військова доктрина України розширила перелік "внутрішніх загроз"

Нова військова доктрина України вказує на те, що вважати громадянською війною, і як відбивати напад ззовні.

Нова військова доктрина України, яка була затверджена 13 квітня Кабміном, як і попередня, носить оборонний характер. Але в ній переглядаються принципи підготовки України до збройного захисту власних інтересів з урахуванням її позаблокового статусу.

У новій доктрині чітко прописаний позаблоковий статус України, який держава ухвалила минулого року, тим самим відмовившись від перспективи вступу до НАТО. Однак розробники документа припускають, що Україна може бути втягнута у військовий конфлікт між іншими державами, пише "КоммерсантЪ-Україна".

Крім того, можливі такі варіанти, як виникнення збройного конфлікту на її кордоні або "переростання внутрішньої нестабільності в збройний конфлікт усередині держави".

При цьому в доктрині визначаються 3 види військових конфліктів: збройний (прикордонні конфлікти, зіткнення всередині країни, наприклад з метою створення "нових адміністративно-територіальних утворень та надання їм певних повноважень"), а також локальний (на Україну нападає одна країна) і регіональний (на Україну нападають дві чи більше держав).

"З огляду на тенденції та умови розвитку військово-політичної обстановки, Україна вважає, що збройна агресія, в результаті якої виникне локальна або регіональна війна проти неї, у середньостроковій перспективі є малоймовірною", - наголошено в документі.

У разі, якщо в України зрозуміють, що військовий конфлікт неминучий, держава буде діяти ненасильницькими методами. А саме: підвищить активність в інформаційному просторі, звернеться за допомогою до Ради Безпеки ООН і до "впливових держав", запровадить режим надзвичайного стану.

Крім того, Україна буде "демонструвати власну обороноздатність, готовність і рішучість відбити агресію, здатність завдати потенційному агресору неприйнятних втрат".

"Україна не вважає жодну державу (коаліцію держав) своїм військовим противником, але вважатиме потенційним військовим супротивником ту державу (коаліцію держав), дії або наміри якої міститимуть ознаки загрози застосування військової сили проти України", - йдеться в документі.

У доктрині перераховуються військово-політичні ризики, що підвищують рівень загрози застосування військової сили проти країни, а також підстави для виникнення військового конфлікту.

У документі наводяться не тільки зовнішньополітичні ризики виникнення військових конфліктів, а й внутрішні.

В порівнянні з попередньою редакцією, де головними внутрішніми загрозами називалися незадовільний стан збройних сил і діяльність екстремістських і сепаратистських організацій, їхній перелік розширився. Тепер, крім проявів сепаратизму всередині країни, загрозою вважається "втручання у внутрішні справи, здійснюване за допомогою інформаційного впливу, економічного тиску, фінансової та моральної підтримки окремих політичних сил, неурядових організацій", чия діяльність спрямована на дискредитацію влади.

Примітний також пункт про те, що буде вважатися початком військового конфлікту всередині країни: "будь-які дії (акції) не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань, які спрямовані на захоплення державної влади або зміну конституційного ладу шляхом насильства; виникнення міжнаціональних або міжконфесійних зіткнень; блокування або захоплення особливо важливих об'єктів або територій, що супроводжуються насильством над громадянами; дезорганізація діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування ".

Нова доктрина була ухвалена 13 квітня українським урядом. На думку експертів, вона ляже в основу розробки стратегії реформування збройних сил.

Попередня редакція доктрини була затверджена 7 років тому, ще за президента Леоніда Кучми. Новий документ буде введено в дію указом президента Віктора Януковича.

Читайте також:

Міноборони влаштує найдорожчий парад за всю історію України

Україна реформуватиме армію за російським зразком

Янукович підписав відмову України від НАТО

Президент дав зрозуміти, що контрактної армії не буде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: