Опозиція прагне декриміналізувати всі статті Тимошенко

Опозиція прагне декриміналізувати всі статті Тимошенко

Юлія Тимошенко / Фото: Прес-служба БЮТ

Голови фракцій "БЮТ-Батьківщина" і НУ-НС  пропонують декриміналізацію двох статей КК: ст. 365 ("зловживання владою чи службовим становищем"), а також ст. 191 ("присвоєння, розтрата майна або заволодіння ним").

Депутати від опозиції пропонують декриміналізувати не лище 365 статтю Кримінального кодексу, за якою засуджено Юлію Тимошенко, але й 191 статтю, за якою порушена справа про борги ЄЕСУ. Про це пише "Комерсант-Україна".

Як повідомляється, голови фракцій "БЮТ-Батьківщина" і НУ-НС Іван Кириленко та Микола Мартиненко в п'ятницю подали поправки до ухваленого в першому читанні 6 жовтня законопроекту №9221 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти (щодо гуманізації відповідальності за правопорушення в сфері господарської діяльності)".

Вони пропонують декриміналізацію двох статей КК: ст. 365 ("зловживання владою чи службовим становищем"), за якою була засуджена Тимошенко, а також ст. 191 ("присвоєння, розтрата майна або заволодіння ним"), за якою у відношенні неї СБУ порушила ще одну кримінальну справу.

На думку депутатів, кримінальне провадження, відкрите на підставі ст. 191 і ст. 365 КК у відношенні "осіб, які займали посади в колегіальних органах державної влади", зокрема входили до складу Кабміну, підлягає негайному припиненню.

При цьому особу, якій був винесений вирок за цими двома статтями, депутати пропонують вважати несудимою.

Крім того, пропонується доповнити обидві ці статті КК уточненням про те, що посади членів Кабміну, народних депутатів і президента належать до політичних, і "для цілей цього кодексу вони не є посадовими особами".

Заступник голови фракції "БЮТ-Батьківщина" Сергій Соболєв заявив виданню, що дані поправки були узгоджені опозиційними фракціями минулого тижня.

"Про кримінальне переслідування (Тимошенко) за ст. 191 КК було відоме раніше, ніж ця інформація була оголошена", - сказав він.

"Після того як джерела в оточенні канцлера Німеччини Ангели Меркель повідомили, що Янукович намагався узгодити з нею, якою буде реакція Євросоюзу на порушення справи по новій статті, ми почали готуватися до того, що виникне чергове політичне переслідування", - повідомив Соболєв.

"Від нас уже нічого не залежить. Те, що ми могли зробити як опозиція, ми зробили, тепер необхідні голоси більшості", - сказав він.

А заступник голови фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко вважає: "Якщо представники БЮТ вносять подібні поправки, це означає, що вони де-факто визнають провину Тимошенко й розуміють, що в рамках кримінального законодавства її провина доведена".

За його словами, фракція ПР ще не обговорювала ініціативу опозиції, але він особисто проти зміни законів "під конкретну людину".

Колесніченко вважає це "небезпечним шляхом". "Подібними корекціями ми в остаточному підсумку можемо дискредитувати систему виконання покарань", - заявив він.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомили, що Верховна рада розгляне закон про декриміналізацію 18 жовтня.

Читайте також:

У ЄС визнали, що можуть відмовитись від зустрічі з Януковичем

Тягнибок: декриміналізувати "статтю Тимошенко" небезпечно

Литвин розповів про друзів Тимошенко, які спиваються через її вирок

Рада розгляне закон про декриміналізацію 18 жовтня

Рада розгляне закон про декриміналізацію 18 жовтня

Повʼязані теми:

Наступна публікація