У ЄС визнали, що можуть відмовитись від зустрічі з Януковичем

У ЄС визнали, що можуть відмовитись від зустрічі з Януковичем

Віктор Янукович / Фото: Архів

Прес-секретар Єврокомісії Піа Аренкільде Хансен заявила, що остаточне рішення буде прийнято в найближчі дні. ЄС чекає на рішучу реакцію Януковича у справі Тимошенко.

Єврокомісія вперше офіційно підтвердила, що заявлені раніше зустрічі президента України Віктора Януковича з керівництвом Євросоюзу можуть не відбутися. Про це пише "Комерсант-Україна".

"Остаточне рішення буде прийнято в найближчі дні", - заявила прес-секретар ЄК Піа Аренкільде Хансен. У зовнішньополітичній службі ЄС підтвердили цю інформацію: "Ми готуємося і до візиту, і до варіанту його скасування".

За даними видання, керівництво ЄС повідомило Київ про умови, за яких візит може відбутися: "Єврокомісія передала Януковичу неофіційне повідомлення про те, що не буде проводити переговори з ним до тих пір, поки він не продемонструє рішучої реакції у справі Тимошенко. До вівторка-середи Янукович повинен вирішити це питання".

В ЄС не вимагають звільнення Юлії Тимошенко в зазначені терміни, розуміючи, що це неможливо, але очікують прийняття парламентом і підписання президентом закону про гуманізацію Кримінального кодексу в тій редакції, яка гарантує повну реабілітацію лідера "Батьківщини" при розгляді апеляції.

Втім, цим вимоги ЄС не вичерпуються. Брюссель наполягає на об'єктивному розгляді кримінальних справ у відношенні інших опозиційних політиків і на їх допуск до участі в парламентських виборах, а також має намір вимагати від Києва "певних змін виборчого законодавства". "Відносини між Україною та ЄС вже не будуть такими, як раніше", - заявив один з європейських дипломатів.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомили, що Верховна рада розгляне закон про декриміналізацію 18 жовтня.

Читайте також:

Тягнибок: декриміналізувати "статтю Тимошенко" небезпечно

Захід закриє очі на справу Тимошенко, якщо Янукович продовжить "торпедувати" Росію

Литвин розповів про друзів Тимошенко, які спиваються через її вирок

Повʼязані теми:

Наступна публікація