Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Останки Олександра Олеся відправили з Чехії до України

Перепоховають письменника в Києві через кілька днів.

Тіло Олександра Олеся повернуть до України наприкінці цього тижня. Панахида за українським поетом та його дружиною відбулася в Празі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На богослужіння зібралося небагато людей – представники української громади і посольства. Коментувати скандал довкола могили Олеся дипломати не хочуть. Панахиду відслужив священик Української греко-католицької церкви. "Так робиться обряд над кожним усопшим, достойно відправляється людина в путь на рідну нашу Україну", - підсумував отець Василь Сливоцький.

ВідеоУ Празі відбулася панахида за Олександром Олесем та його дружиною

Українська громада Чехії, як і вся діаспора, в перші дні січня була приголомшена фотографією порожньої могили Олеся. Однак люди розуміють особливості місцевого законодавства, де встановлена сплата ренти за місця на цвинтарях. Після смерті мецената Володимира Михайлишина право на ділянку, де похований письменник, перейшло до сина, а той фінансувати могилу відмовився.

Тепер, аби запобігти повторенню подібних ситуацій, активісти складають списки могил визначних українців у Чехії. Вже записані місця поховань ученого Івана Пулюя та міністрів уряду Гетьманату Юрія Перевузника та Івана Леонтовича. Кажуть, чимало з них не мають кураторів, не оплачуються, а відтак можуть наслідувати долю могили Олеся.

Вирішити питання можна було би двосторонньою угодою між Чехією та Україною про піклування захоронень, як це вже діє з військовими могилами. "Якщо би це винести на більший рівень, звісно, було б набагато простіше", - зізнається активіст Михайло Топоров. Але поки що жодної конкретики в цьому питанні від української влади не пролунало. Тим часом труну з кістками Олеся та його дружини під тихий спів пісні січових стрільців винесли з молитовного будинку на цвинтарі та поставили в мікроавтобус. В Україну останки мають доїхати до кінця тижня. Тоді подружжя поховають на Лук'янівському цвинтарі столиці.

Кореспондент ТСН Наталія Фібріґ

Залиште свій коментар

Вибір редакції