Папа Римський оголосить святим вихідця з України

Доля Фелінского тісно пов'язана з Україною і Росією. Він народився в 1822 році на Волині в дворянській сім'ї, закінчив з відзнакою Московський університет.

Папа Римський Бенедикт XVI 11 жовтня на площі святого Петра в Римі оголосить святим блаженного архієпископа Зигмунта Фелінского, який народився на Волині.

Доля Фелінского тісно пов'язана з Україною і Росією. Як повідомили в Санкт-Петербурзькому католицькому парафії святої Катерини Олександрійської, з 73 років життя майже 30 років кандидат на прославлення провів у Росії.

Він народився в 1822 році на Волині в дворянській сім'ї, закінчив з відзнакою математичний факультет Московського університету, Санкт-Петербурзьку духовну семінарію. У 1855 році був висвячений на священика і служив в парафії святої Катерини Олександрійської на Невському проспекті. У 1857 році майбутній єпископ заснував жіночу чернечу конгрегацію францисканок Сім'ї Марії.

У 1862 році Папа Римський Пій IX призначив Зигмунта Фелінского архієпископом Варшавським. Через півтора року, після придушення чергового польського повстання, царська влада заслали його в Ярославль на 20 років. Після закінчення посилання в 1883 році архієпископу було заборонено повертатися до Варшави, і той осів у Галичині.
Фелінскій помер у Кракові 17 вересня 1895. Нині його тіло перебуває в одній з крипт Варшавського кафедрального собору.

На урочистості, присвячені канонізації Фелінского, відправляється невелика російська делегація - двоє священиків і група парафіян із петербурзького храму святої Катерини Олександрійської, де служив архієпископ.

Польська делегація буде більш представницькою - планується, що в Рим на канонізацію прибуде президент країни Лех Качинський.

У богослужінні канонізації будуть брати участь католицькі ієрархи з Польщі та України - примас Польщі кардинал Юзеф Глемп архієпископ Краківський, колишній секретар Папи Івана Павла II кардинал Станіслав Дзівіш, кардинал Франтішек Махарський, голова Конференції єпископів Польщі архиєпископ Юзеф Михалик, архієпископ Варшавський Казімєж Нич і голова Конференції католицьких єпископів латинського обряду України архієпископ Львівський Мечислав Мокшицький. Після прославлення Зигмунта Фелінского польські й українські єпископи проведуть меси на знак подяки в римських храмах.

"На жаль, серед численних ієрархів, що беруть участь в урочистостях, не значиться російських єпископів", - повідомив парафіянин із Санкт-Петербурга Михайло Фатєєв, який у складі групи паломників відправляється в Рим.

Разом з архієпископом Зигмунт Фелінскім до лику святих 11 жовтня будуть зараховані французька черниця Жанна Жуган і чернець Даміан де Вестер, фламандець, який відомий у світі як "апостол прокажених". На його канонізацію до Ватикану прибудуть 11 хворих на проказу з Гавайських островів.

Читайте також:

Папа Римський закликав створити світову політичну владу

Папа Римський прийняв Ющенка на аудієнції

Папа Римський закликав проповідувати християнство через інтернет

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: