1 липня в Україні подорожчає алкоголь

Внаслідок підвищення акцизного збору з 1 липня підвищиться ціна алкогольної продукції.

Спікер Верховної ради Володимир Литвин підписав закон про підвищення акцизів на алкогольну продукцію.

Закон, прийнятий депутатами ще 31 березня, спікер відмовився завізувати через плутанину з поправкою "з голосу" депутата від фракції "НУ-НС" Ксенії Ляпіної.

Депутат пропонувала не підвищувати акцизи на натуральні вина і, як з`ясувалося пізніше, під такими вона мала на увазі і марочні сухі, і міцні вина.

Податковий комітет це зауваження розцінив інакше і в тексті проголосованого закону звільнив від акцизу тільки сухі вина.

Таким чином, між протоколом голосування Ради та остаточним текстом законопроекту виникли розбіжності, внаслідок чого спікер парламенту не став підписувати законопроект.

Голова комітету ВР з податкової та митної політики Сергій Терьохін пояснив, що спікер вирішив підписати закон після тривалих переговорів з депутатами, які відбулися після погоджувальної ради.

"Ми домовилися, що Литвин підпише цей закон і відправить його на підпис президенту, але ми одразу ж цього тижня внесемо зміни, де пропишемо, що таке марочні вина, яким чином вони відрізняються від порошкових і портвейнів", - повідомив Терьохін.

Також у рамках цих змін депутат планує порушити питання про підвищення акцизів на пиво та поставити його на голосування.

Відповідні зміни профільний податковий комітет планував розробити протягом 13 квітня і 14 квітня Терьохін має намір внести це питання в порядок денний парламенту на поточний тиждень.

Нагадаємо, 31 березня Верховна рада прийняла закон про підвищення з 1 липня акцизного збору на етиловий спирт і лікеро-горілчану продукцію з 12,5 грн. за літр 100%-го спирту до 34 гривень.

Крім цього, додатковим податком обкладаються вина. Так, передбачалося, що акциз на натуральні вина підвищиться з 1 копійки до 50 копійок за літр, а міцні вина (залежно від вмісту спирту) — до 1,4 і 34 грн. за літр.

Як повідомляв ТСН.ua, 31 березня також було підвищено акцизний збір на тютюнові вибори. Як наслідок, діапазон цін на сигарети з фільтром збільшиться з нинішніх 2,5-8,5 гривень за пачку до 3,75-10,5 гривні.

Читайте також:

З 1 травня сигарети подорожчають на 40%

В Україні подорожчав алкоголь

Бензин подорожчав, тому що люди стали менше їздити

На Полтавщині затримали рекордну партію фальшивої горілки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: