Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Помер батько полоненого в РФ українського моряка

Зупинилося серце Леоніда Драча.

Помер батько військовополоненого українського моряка Андрія Драча, Леонід. Чоловік нещодавно переніс складну операцію на серці.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на "33 канал".

Моряк Андрій Драч народився в селищі Городок, Іллінецького району Вінницької області, після школи вступив до військового ліцею, а після того став курсантом академії Військово-морського флоту. Коли Росія окупувала Крим, Андрій разом із іншими моряками переїхав до Одеси і вже там закінчив академію. А в роки війни став офіцером.

Дружина Леоніда Драча служить в ЗСУ далеко від дому. Тому після захоплення в полон Андрія та його побратимів чоловік залишився геть самотнім.

Ще до трагічних подій Леонідові Драчу зробили операцію на серці, Андрій був поруч, допомагав забирати з кардіоцентру. А трохи раніше - на День Незалежності - Леонід відсвяткував весілля сина.

Леонід дізнався про полон сина із телебачення. Відтоді батько з сином жодного разу не бачилися. Довгі місяці безрезультатних очікувань повернення сина, несправедливі суди добили хворе батьківське серце.

Останньою вісточкою від Андрія була його небагатослівна записка, написана "на коліні" у залі суду.

Нагадаємо, 25 листопада два малих броньованих артилерійських катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також рейдовий буксир "Яни Капу" здійснювали плановий перехід з Одеси в Бердянськ для створення нової бази ВМС в Азовському морі. Вранці того ж дня російський військовий корабель здійснив таран буксира "Яни Капу" недалеко від Керченської протоки. З екіпажу буксира ніхто не постраждав. Після цього російська сторона заблокувала прохід Керченською протокою. Українські кораблі простояли біля Керченської протоки до вечора 25 листопада і вирішили повернутися в Одесу. Після початку руху російські прикордонники почали переслідування українські судна, а після застосували зброю, напавши на них. Кораблі були захоплені, а 24 члени екіпажу взяті в полон. Кілька з них отримали поранення під час нападу

ВідеоРосіяни порушили міжнародне право, провівши українським морякам психіатричну експертизу без адвокатів

Про це повідомив Микола Полозов - захисник одного з наших моряків - Дениса Гриценка. Його та трьох інших полонених - Михайла Власюка, Андрія Драча та В'ячеслава Зінченка - для слідчих дій возили в медичний інститут. Полозов повідомляє - його підзахисний відповідати на запитання відмовився, пославшись на Женевську конвенцію.  

Росіяни порушили міжнародне право, провівши українським морякам психіатричну експертизу без адвокатів

Залиште свій коментар

Вибір редакції