Помер видатний український економіст Гаврилишин

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Він був відомий далеко за межами нашої держави. 

Сьогодні, 24 жовтня, у 90-річному віці помер український економіст, професор, та благодійник Богдан Гаврилишин.

Про трагічну звістку у Facebook повідомив благодійний фонд, презеднтом якого він був. 

"Останні хвилини свого життя Богдан Дмитрович провів у родинному колі у своїй квартирі в Києві", - йдеться у повідомленні.

Богдан Гаврилишин народився 19 жовтня 1926 року у с.Коропець Тернопільської області. 1947 року виїхав до Канади, де спочатку працював лісорубом, потім офіціантом і був першим з повоєнних емігрантів, який вступив до університету Торонто. Він отримав диплом магістра за інженер-механіка в Університеті Торонто, MBA в МІМ-Женева (Міжнародний інститут менеджменту) і доктора економіки та суспільних наук у Женевському Університеті.

Протягом 18 років Гаврилишин очолював МІМ.  Також українець був членом Римського клубу, Світової академії мистецтва та науки, Міжнародної академії менеджменту та почесним доктором у семи університетах Канади та України. Він консультував відомі світові компанії на кшталт "General Electric", "IBM", "Unilever", "Phillips", був радником кількох країн.

Гаврилишин створив Міжнародний центр перспективних досліджень, Міжнародний інститут менеджменту в Індії та Україні. Він став одним із засновників Європейського форуму з менеджменту у Давосі, який тепер відомий як Світовий економічний форум. За його активної участі та організаційної допомоги в Україні було створено Міжнародний благодійний фонд "Відродження", що фінансується Джорджем Соросом 

Богдан Гаврилишин  був радником першого президента України Леоніда Кравчука, чотирьох голів парламенту  та трьох прем'єр-міністрів.  Український економіст був автором книг  "Дороговкази в майбутнє. До більш ефективних суспільств" (1980) та "Залишаюсь українцем" (2011). На честь 90-річчя Гаврилишина нагородили орденом Свободи від президента України та орденом Святого Миколи Чудотворця від Патріархату УПЦ (КП) за значний внесок у розвиток України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції