Рада ухвалила закон про вибори ректорів у вишах: що змінилось

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Рада ухвалила закон про вибори ректорів у вишах: що змінилось

УНІАН

Внесення змін до закону "Про вищу освіту" підтримали 322 народних депутати.

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про вибори ректора вищих навчальних закладів. 

Парламент ухвалив документ під час пленарного засідання 5 лютого.

Внесення змін до закону "Про вищу освіту" підтримали 322 народних депутати. "Метою розробленого законопрєекту є уточнення процедури виборів керівника закладу вищої освіти, встановлення їх результатів та конкретизація умов для проведення повторного конкурсу на заміщення посади керівника закладу вищої освіти", - йдеться у пояснювальній записці.

Зазначається, що тепер у вишах будуть призначати другий тур виборів ректора, якщо участь у голосуванні беруть двоє та більше кандидатів, але жоден з них не набрав 50% голосів у першому турі. На сьомий календарний день після першого туру проводиться голосування серед двох кандидатів-лідерів.

Навчальний заклад очолює той, хто набрав понад 50% голосів осіб, які мають право брати участь у виборах, а в разі проведення другого туру - понад 50% голосів осіб, що взяли участь в голосуванні.

Вибори будуть не визнані, якщо жодна з кандидатур не набрала необхідної кількості голосів. Тоді протягом тижня з дня встановлення результатів виборів оголошується новий конкурс на заміщення посади керівника закладу вищої освіти.

Як повідомлялося, Верховна Рада планує відновити конкурси на зайняття посад державних службовців. Народні депутати ухвалили відповідний законопроєкт №4531. У законі прописано, що конкурси на посади, що обіймають особи, з якими до набрання чинності цим законом уклали контракти про держслужбу на період дії карантину через коронавірус, оголошуються: на посади державної служби категорії "А" — протягом чотирьох місяців з дня набрання чинності документом; на посади держслужби категорій "Б" та "В" — протягом дев’яти місяців з дня набрання чинності законом. 

Наступна публікація