Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рада закликала світ визнати Голодомор в Україні геноцидом

Голодомор забрав мільйони людських життів.

Рада ухвалила постанову "Про звернення Верховної Ради України до демократичних держав світу щодо визнання Голодомору 1932-1933 років в Україні злочином геноциду Українського народу".

За прийняття рішення проголосували 233 із 310 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі, передає УНІАН.

У відповідному зверненні Рада просить держави світу визнати Голодомор в Україні геноцидом українського народу.

"Злочинний комуністичний тоталітарний режим шляхом насильницького вилучення продовольства, блокади сіл та цілих районів, заборони виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресій щодо незгодних зумисне створив для українців такі життєві умови, що були розраховані на їхнє фізичне знищення. Така політика режиму – злочин проти людяності відповідно до Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року про запобігання злочину геноциду і покарання за нього", - сказано у зверненні.

Окрім цього, у документі йдеться про те, що сьогодні Україна знову стала "жертвою агресії сталінських послідовників із Кремля".

"Україна протистоїть не лише агресії зі сходу, але й масштабній інформаційній навалі, опертій на брехню. Агресор знову вибудовує стіну пропаганди, щоб приховати свої злочини. І сьогодні, як і вісім десятків років тому, Україна потребує слова правди, щоб світ знав", - написано у зверненні.

Агентство інформує, що офіційно Голодомор визнали геноцидом українського народу понад 20 країн світу.

Нагадаємо, 26 листопада Україна вшановувала пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Науковці стверджують, що у пікові місяці штучно створеного голоду щохвилини вмирало 24 українці.

Таким чином радянська влада винищила понад 4 мільйони українців. Згадують трагічні сторінки історії нині по всьому світу, а найбільші жалобні заходи відбуваються у Києві. Біля Національного меморіалу жертв Голодомору люди запалили свічки та лампадки пам'яті. Туди тисячі українців йшли нескінченним потоком багато годин поспіль. Люди приходили цілими сім'ями, приносять символи – колоски пшениці, хліб і калину. 

Відео Хліб, лампадки та молитви: по всій Україні вшанували пам'ять безвинних жертв Голодомору

Залиште свій коментар

Вибір редакції