Україна вперше вшанувала жертв Голодомору очищеною від імен їх катів

На усвідомлення трагедії та виправлення кривавої спадщини минулого в українців пішло 25 років державної Незалежності.

Україна вшановує пам'ять жертв страшного злочину: сьогодні 84-ті роковини організованого комуністичною владою геноциду українського народу – Голодомору 1932-1933 років. Науковці стверджують, що у пікові місяці штучно створеного голоду щохвилини вмирало 24 українці, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Таким чином радянська влада винищила понад 4 мільйони українців. Згадують трагічні сторінки історії нині по всьому світу, а найбільші жалобні заходи відбуваються у Києві. Біля Національного меморіалу жертв Голодомору люди запалюють свічки та лампадки пам'яті. Туди тисячі українців ідуть нескінченним потоком багато годин поспіль. Люди приходять цілими сім'ями, приносять символи – колоски пшениці, хліб і калину. "Це означає пам'ятати тих, хто дав нам життя, хто дивиться на нас з небес. І ми маємо так само розуміти, що їм не має бути соромно", - пояснив один із киян. "Це те, що треба пам'ятати – що нас намагалися знищити. Але попри цей радянський чобіт, квітка залишилася цвісти: українська нація вижила", - додав інший.

ВідеоТисячі киян прийшли до меморіалу жертв Голодомору, аби вшанувати пам'ять невинно загиблих

Меморіал відвідали офіційні особи держави та глави всіх церков. Слово "єдність" від них звучало в цей день найчастіше, бо саме в ній у складні моменти історії ховається запорука виживання народу. Президент Петро Порошенко у своїй промові наголосив, що геноцид став прямим наслідком втрати державності в 1920-х роках. "Окупація нашої України радянською Росією стала можливою внаслідок роз'єднання та внутрішніх чвар політичних сил молодої української держави. Вони входили і виходили з коаліцій; розгойдували вулицю; плели один проти одного хуторянські інтриги і навіть піднімали повстання. Вони наївно вірили, що отаманщина – це є найкраща форма демократії. Неначе позакладало. Неначе було їм пороблено… Захоплені внутрішньою війною всіх проти всіх вони ніби і не помічали чорної хмари, яка сунула на Україну з півночі, сходу та півдня. Не чули гуркоту грому і не бачили смертоносної блискавки, аж поки нею і не повбивало", - сказав глава держави.

Цього року Україна вперше вшановує пам'ять жертв страшного злочину очищеною від імен його організаторів. "Ми перейменували цього року 987 населених пунктів. І що важливо, 158 з цих населених пунктів до цього року, до 2016 року, носили імена катів, які брали участь в організації Голодомору. Слава Богу, зараз ми очистили мапу України від імен цих катів", - наголосив директор українського Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

Президентське подружжя вшанувало пам'ять жертв Голодомору

Президент на церемонії вшанування жертв Голодомору запросив бізнесменів і громадськість долучитися до створення гідного музею цієї історичної трагедії. А секретар РНБО Олександр Турчинов закликав усіх українців запалити свічки пам'яті за жертвами страшного злочину.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: