Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна вперше вшанувала жертв Голодомору очищеною від імен їх катів

На усвідомлення трагедії та виправлення кривавої спадщини минулого в українців пішло 25 років державної Незалежності.

Україна вшановує пам'ять жертв страшного злочину: сьогодні 84-ті роковини організованого комуністичною владою геноциду українського народу – Голодомору 1932-1933 років. Науковці стверджують, що у пікові місяці штучно створеного голоду щохвилини вмирало 24 українці, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Таким чином радянська влада винищила понад 4 мільйони українців. Згадують трагічні сторінки історії нині по всьому світу, а найбільші жалобні заходи відбуваються у Києві. Біля Національного меморіалу жертв Голодомору люди запалюють свічки та лампадки пам'яті. Туди тисячі українців ідуть нескінченним потоком багато годин поспіль. Люди приходять цілими сім'ями, приносять символи – колоски пшениці, хліб і калину. "Це означає пам'ятати тих, хто дав нам життя, хто дивиться на нас з небес. І ми маємо так само розуміти, що їм не має бути соромно", - пояснив один із киян. "Це те, що треба пам'ятати – що нас намагалися знищити. Але попри цей радянський чобіт, квітка залишилася цвісти: українська нація вижила", - додав інший.

Відео Тисячі киян прийшли до меморіалу жертв Голодомору, аби вшанувати пам'ять невинно загиблих

Меморіал відвідали офіційні особи держави та глави всіх церков. Слово "єдність" від них звучало в цей день найчастіше, бо саме в ній у складні моменти історії ховається запорука виживання народу. Президент Петро Порошенко у своїй промові наголосив, що геноцид став прямим наслідком втрати державності в 1920-х роках. "Окупація нашої України радянською Росією стала можливою внаслідок роз'єднання та внутрішніх чвар політичних сил молодої української держави. Вони входили і виходили з коаліцій; розгойдували вулицю; плели один проти одного хуторянські інтриги і навіть піднімали повстання. Вони наївно вірили, що отаманщина – це є найкраща форма демократії. Неначе позакладало. Неначе було їм пороблено… Захоплені внутрішньою війною всіх проти всіх вони ніби і не помічали чорної хмари, яка сунула на Україну з півночі, сходу та півдня. Не чули гуркоту грому і не бачили смертоносної блискавки, аж поки нею і не повбивало", - сказав глава держави.

Цього року Україна вперше вшановує пам'ять жертв страшного злочину очищеною від імен його організаторів. "Ми перейменували цього року 987 населених пунктів. І що важливо, 158 з цих населених пунктів до цього року, до 2016 року, носили імена катів, які брали участь в організації Голодомору. Слава Богу, зараз ми очистили мапу України від імен цих катів", - наголосив директор українського Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

Фотогалерея Президентське подружжя вшанувало пам'ять жертв Голодомору (3 фото)

Президент на церемонії вшанування жертв Голодомору запросив бізнесменів і громадськість долучитися до створення гідного музею цієї історичної трагедії. А секретар РНБО Олександр Турчинов закликав усіх українців запалити свічки пам'яті за жертвами страшного злочину.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції