У Києві пройшла конференція з "дебандеризації" України

На конференції, яка була організована Інститутом країн СНД, прозвучала думка, що Голодомор вигадали уніати, американці і Катерина Чумаченко (дружина Віктора Ющенка).

В четвер у Києві пройшла конференція "Дебандеризація - нагальна потреба європейського шляху України", організована українською філією російського Інституту країн СНД. Націоналісти спробували зірвати захід, але після невеликої бійки охоронці видворили їх із зали.

Тон дискусії задала публіцист Мирослава Бердник, яка довго ремствувала на те, що "марення геополітичних противників Росії про голодомор і подвиги Української повстанської армії викладають у школах", пише "КоммерсантЪ-Україна" в статті "Плюс дебандеризация всей страны".

"У класі моєї дочки вчителька сказала школярам, що вони можуть бути родичами тих, кого привезли в Україну замість виселених у Сибір українців. Так одній дівчинці навіть погано стало!" - розповіла Бердник.

Вона заявила, що "голодомор вигадали уніати, американці і Катерина Чумаченко (дружина третього президента України Віктора Ющенка – прим. ред.)".

З Мирославою Бердник погодився голова Антифашистського комітету України Георгій Буйко, на думку якого представники "помаранчевих" сил зараз намагаються взяти реванш в країні і повернути владу.

Крім цього, Буйко поскаржився на прем'єр-міністра Канади Стівена Гарпера, який під час візиту в Україну цього тижня висловив жаль, що комуністичний режим у країні ще не до кінця засуджений і не отримав такої ж оцінки, як фашистський.

"Ми повинні засудити позицію прем'єр-міністра Канади, оскільки він є загрозою існуванню України!" – обурився Буйко.

Решта учасників конференції виступали з не меншим пафосом. Так, економіст Олександр Дудчак заявив, що "борці за свободу преси і демократії фінансуються з одного центру:
"Течуть струмочки грошей. Ось, подивіться, є такий Комітет виборців України, який живе на гранти і постійно знаходить проблемні моменти під час виборів".

А секретар Всеукраїнського союзу письменників-мариністів Сергій Смолянников показав присутнім відривний календар, в якому йшлося, що в XIX столітті українців з України виганяла "погана російська імперія". "І це читають наші домогосподарки!" – обурився Смолянников.

Коли слово надали раднику-посланнику посольства Російської Федерації в Україні Андрію Воробйову, він одразу ж порадив організаторам у майбутньому уникати в назві конференції слова "європейський", оскільки, на його думку, з європейським вибором в України "не все так очевидно".

Ці слова викликали сплеск обурення у представників націоналістичних і націонал-демократичних сил, які до цього терпляче слухали виступаючих, мовчки сидячи на задніх рядах, зауважує "КоммерсантЪ-Україна".

"Про який європейський вибір Україна йде мова, якщо тут зібралися комуністи та російські імперіалісти, які ненавидять наші цінності?!" – заявив голова "Коаліції учасників помаранчевої революції" Сергій Мельниченко, до якого миттєво кинулися охоронці й спробували вивести його із зали.

"Ви кажете про Америку, а хто фінансує Інститут країн СНД?" - запитав заступник голови київської організації Конгресу українських націоналістів Володимир Манько.

У залі виникла невелика бійка, в результаті якої охоронцям вдалося видворити націоналістів із залу. Інцидент порушив хід конференції - після нього присутні в основному обговорювали те, що трапилося.

Читайте також:

Росія видасть свою версію історії України

Москва незадоволена, що російська мова досі не є офіційною в Україні

"Свобода" оголосила війну "данєцкім нащадкам савєцкіх асвабадітєлєй"

Тягнибок очікує революції в Україні: це варто пролитої крові

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: