У київських аптеках без проблем можна купити все для "крокодилу"

У київських аптеках без проблем можна купити все для "крокодилу"

Препарати, які не рекомендуються продавати більше однієї упаковки, можна купувати пачками.

Ліки, що містять кодеїн і використовуються для виготовлення наркотику, можна купувати без обмежень.

У аптечних кіосках Києва можна придбати наркотичні препарати без рецепта - зокрема, мова йде про "Соннат"(який наркомани називають "Вітамін С"). Препарати, які не рекомендуються продавати більше однієї упаковки, можна купувати пачками, пише "Сегодня".

Кореспондент видання провів експеримент – зображуючи нарокмана (натягнута куртка з капюшоном, сутула постать, відчужений погляд і невиразна мова) він завітав в аптечний кіоск біля ст. м. "Житомирська". Як пише видання, біля кінотеатру "Екран" непоказний ларьок знають всі наркомани в окрузі.

На прохання продати "Вітамін С" провізор дістав одну таблетку зі склянки. Коштувала вона 20 гривень, тобто як ціла упаковка з 10 таблеток.

За даними громадських організацій, провізори таким чином заробляють до 1 тис. грн. за ніч.

"Це строго рецептурний препарат. В аптечних кіосках не можуть продавати рецептурні препарати.Тільки нерецептурні. За таке позбавляють ліцензії", - розповіли виданню в Фармацевтичної асоціації України.

Вдалою виявилася і спроба купити популярний серед молоді "Кодтерпін" - один з багатьох препаратів від кашлю, які містять кодеїн і які люблять наркомани. Саме ліки з кодеїном використовують для виготовлення так званого наркотику "крокодил". Його наслідки - шкіра наркомана після прийомів стає схожою на крокодилячу, ноги відмирають.  Просто в поліклініці № 5 в аптечному кіоску на проханя дати 3 пачки дівчина-провізор опустила очі і тихо назвала суму. Чек не видала. Стільки ж упаковок вдалося закупили в аптечному кіоску в переході ст. м. "Либідська".

"Зараз це як епідемія. Молодь 2-3 роки тому вживала трамадол, тоді уряд відреагував і назвало його наркотиком. Зараз треба внести препарати, що містять кодеїн, хоча б на кількісний облік, - заявив заступник голови Всеукраїнського союзу "Рух протидії наркоманії" Роман Ступницький.

За його словами, кримінальної відповідальності за продаж "Кодтерпін" немає, але є адміністративна. Препарати, які дуже широко використовують наркомани, відомі аптечні мережі не продають (або лише за рецептом). Але є ряд аптечних кіосків, де на таких препаратах роблять гроші.

Кореспонденти видання обдзвонили всі відомі великі мережі аптек. Дійсно, у жодній "Кодтерпіну" не виявилося.

"У "Кодтерпіні" кодеїну 8 мг. А для рецептурної продажу потрібно, щоб кодеїну було 10 мг. Але управління по боротьбі з наркотиками часто перевіряє чекові стрічки і дивиться: якщо продали багато, штрафує", - каже одна з завідувачів аптекою Києва.

На жаль, недобросовісні аптеки часто кришують міліціонери, пише видання.

"Ми десятки листів слали до Солом'янського РУВС, щоб вони відреагували на одну аптеку. Але там до цих пір продають наркотики. Тому я впевнений, що там все зав'язано на якомусь міліціонері", - каже Ступницький.

У МВС визнали, що такі факти мали місце.

"Такі випадки бували. Наше управління з внутрішньої безпеки і СБУ проводять заходи... Для таких міліціонерів подібні дії не проходять безслідно", - заявив начальник ЦГЗ київської міліції Володимир Поліщук. За його словами, цього року було порушено 35 кримінальних справ за зберігання та продаж наркотичних речовин, тобто на 13 більше, ніж торік.

Читайте також:

В 118 розважальних закладах столиці збували наркотики

Чверть мільйона росіян підсіли на наркотик, який робить з них "живі трупи"

Екіпаж російського літака перед польотом обкурився марихуани

Москаль роздобув шокуючі фото: арештантам СІЗО водять повій і носять наркотики

Повʼязані теми:

Наступна публікація