У Львові можуть знести пам'ятник воїну-визволителю

У Львові можуть знести пам'ятник воїну-визволителю

Монумент слави у Львові / Фото: Корреспондент

Галицький райсуд розглядає позов Української республіканської партії.

Позов УРП пояснює рішенням облради початку 1990-х, яким вирішили знести півтора десятка радянських пам'ятників, зокрема і Монумент слави.

У міськраді не хочуть втручатися в делікатне питання знесення пам'ятника. Юристи мерії просять суд відхилити позов, наполягаючи, що терміни давності пройшли (мається на увазі рішення, на яке посилається УРП), пише "Сегодня".

Навіть у "Свободі", яка раніше також виступала за знесення радянського солдата, думки розділилися, і нібито там не хочуть робити зараз різких рухів з цього приводу.

Про знесення пам'ятника заговорили в травні 2007 року у Львівській міськраді. Але тоді обмежилися лише створенням комісії, яка мала вирішити, які пам'ятники можна вважати "імперсько-більшовицькими символами" та їх знести.

У 2009 році про знесення заговорили і в облраді, створивши комісію з боротьби з комуністичною ідеологією.

Пам'ятник, довкола якого розпалюються пристрасті, є ансамблем: бронзові скульптури "Батьківщини-матері" і радянського воїна з мечем, а також двох стел з фігурами червоноармійців і радянською зіркою.

Нагадаємо, раніше Львівська облрада за ініціативою ВО "Свобода" звернулася до міського голови Стрия та депутатів Стрийської міської ради з вимогою демонтувати пам'ятник радянському воїну-визволителю у центрі міста.

Однак Львівська обласна рада не підтримала проект рішення про демонтаж символіки комуністичного режиму на території області. 

Слідом за львівськими колегами кампанію з ліквідації всіх пам'ятників радянської епохи в області почало і харківське відділення Всеукраїнського об'єднання "Свобода".

Пізніше МЗС України пообіцяло не зносити пам’ятник воїну-визволителю.

Читайте також:

МЗС України обіцяє Росії не зносити пам’ятник воїну-визволителю

КПУ ініціює розпуск Львівської облради за "фашистське рішення"

Пам'ятник воїну-визволителю на Львівщині зносити не будуть

Повʼязані теми:

Наступна публікація