Українці масово змінюють свої імена

Дата публікації
Перегляди
8812
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Українці масово змінюють свої імена

В Україні поширюється мода на екзотичні імена

У 2011 році майже 20 тисяч українців змінили імена. Ще 10 років тому таких було лише кілька тисяч.

Все більше українців вирішують офіційно змінити своє ім'я. За статистикою Державної реєстраційної служби, в 2011 році майже 20 тисяч українців змінили імена - це на 12% більше, ніж у 2010-му. Ще 10 років тому охочих перейменуватися було набагато менше - всього кілька тисяч.

В основному за такою послугою в паспортні столи зверталися люди, яким спочатку дісталося екзотичне ім'я. Сьогодні ж людей вабить нова екзотика: Ані і Маші стають Океанами і Луноліками, а Саші і Сергії - Сомерсетами і Касперами, пише журнал "Фокус".

Психолог Тетяна Алексійчук вважає зміну імені своєрідним обрядом ініціації - символом входження в новий життєвий статус.

"Коли людину не влаштовує її доля і вона хоче кардинально її змінити, то потребує якогось ритуалу, щоб відчути перетворення", - пояснила експерт.

З її точки зору, коли людина змінює ім'я, то їй здається, що всі проблеми залишаються позаду.

"Це одночасно і зміна іміджу, і спроба втечі, причиною якої можуть бути будь-які глибинні травми. Грубо кажучи, зміна імені найчастіше - бажання отримати від життя все і негайно", - зауважила Алексійчук.

Щоб змінити ім'я, потрібно прийти до районного відділу РАГСу і написати заяву. До заяви додаються свідоцтво про народження, про шлюб, про розірвання шлюбу, про народження дітей. Потім заяву вирушає на перевірку до органів внутрішніх справ. Коли ім'я офіційно змінено, потрібно оновити і документи - ідентифікаційний номер, закордонний паспорт, водійські права.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Дата публікації
Перегляди
8812
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація