Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українським підприємствам дозволили вирощувати коноплю

Понад 40 вітчизняних підприємств нарешті зможуть вирощувати одну з найрентабельніших культур.

Наприкінці серпня уряд прийняв постанову, в якій узаконив поняття "технічна конопля", що дало можливість збільшити кількість підприємств, які зможуть вирощувати цю культуру.

У 2011 році цим займалися лише три компанії, а більше 40 чекали узаконення терміну, пише журнал Forbes.

"Більше її не потрібно охороняти", - пояснює важливість події директор Асоціації "Технічна конопля в Україні" Олександр Ігнатюк.

Технічна коноплі - одна з найбільш рентабельних культур. Експерти пояснюють, що вклавши в розрахунку на гектар 2,5-3 тисячі гривень, можна отримати віддачу до 100%, а врожайність конопель в Україні досягає 770 кг з гектара.

Майже вся продукція експортується - в Євросоюзі її з насіння виробляють масло, а стебла йдуть на виготовлення будматеріалів, тканин або мотузок.

Видання відзначає, що як і раніше, фермери будуть отримувати квоти на посіви, а чиновники - періодично збирати та аналізувати зразки рослин.

А ось під шумок вирощувати наркотичні сорти коноплі не вийде:

"Безнаркотичні сорти володіють унікальною властивістю: шляхом перезапилення вони нищать наркотичні рослини в радіусі декількох кілометрів", - резюмує радник голови антинаркотичного відомства Володимир Ященко.

Залиште свій коментар

Вибір редакції