Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Національна спадщина кримських татар опинилася під загрозою знищення.

У анексованому Криму розпочався процес знищення матеріальної культури: окупанти розпочали з Ханського палацу в Бахчисарї.

Про це повідомляє у Facebook журналіст Гульнар Абдул.

За майже чотири роки окупації Криму вже завдано невправимый шкоди. Зіпсована екологія, зруйнована інфраструктура, і актив...

Опубліковано Gulnar Abdula 7 січня 2018 р.

У Ханському палаці знову проводиться "реставрація".

ВідеоСпецслужби РФ провели нові обшуки в будинках кримських татар Бахчисараї та Старому Криму

"Численні ремонти, що мали місце після російської анексії Криму в 1783 році нанесли палацу непоправної шкоди. Бездарні архітектори до невпізнання спотворили будівлі, планування і завдали непоправної шкоди інтер'єру. Сумну сторінку ремонтів палацу відкрив граф Потьомкін, головний організатор подорожі Катерини II до Криму", - йдеться в повідомленні про передні "реставрації".

Великим спотворенням піддався палац під час ремонту 1822-1831 років, яким спочатку керував губернський архітектор Іван Колодін.

В дусі Колодіна діяли ремісники від реставрації аж до 1930-х років. Досить сказати, що за минулі два століття вони постаралися зменшити площу палацового комплексу з 20 до 4 га.

«Сьогодні знову національна спадщина кримських татар під загрозою знищення», - пише Гульнар Абдул.

У листопаді 2017 року про таємні реставраційні роботи в Бахчисараї, до яких нікого не підпускають і нікому про них не розповідають, написала реставратор Тетяна Крупа. Про них вона дізналася завдяки небайдужим друзям, які попросили її про допомогу в порятунку палацу. Надіслані їй фотографії, а також деталі "реставрації" вона виклала в Інтернет, зокрема, на сторінку в Facebook "Пам'ятники на тимчасово непідконтрольній території України".

Розумію, що з вигляду: все красиво. Як для євроремонту. Але це - ханський палац у Бахчисараї, а не особиста дача. Роботи ве...

Опубліковано Пам'ятники на тимчасово непідконтрольної території України 8 листопад 2017 р.

Нагадаємо, що раніше музей-заповідник перейшов в "республіканську власність".

"Серед оформлених палацових об'єктів пам'ятки світового значення — головний гаремний, стаєнний, кухонний та поштовий корпуси, Соколина башта, Мала Ханська мечеть, 11 нежитлових будівель, 3 складських приміщення", - уточнили в так званому "Держкомрегістрі".

Як відомо, Ханський палац - пам'ятка історії та культури загальносвітового значення, єдиний у світі зразок кримськотатарської палацової архітектури. Палац входить до складу Бахчисарайського історико-культурного заповідника, а також є кандидатом на внесення до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Раніше повідомлялося, що в Криму зросла кількість смертей після окупації Росією території. За три роки окупації смертність на півострові зросла майже на дві тисячі в рік.

Залиште свій коментар

Вибір редакції