Палац на Вінниччині відреставрували за кошти Євросоюзу

9 червня 2017 року відбулося урочисте відкриття відновленого палацу XVIII століття у місті Вороновиця.

Палац знаходиться в місті Вороновиця та носить назву колишніх власників - Грохольських-Можайських. Його було збудовано в 70-х роках XVIII століття в стилі класицизм. А за радянських часів тут розмістили Музей історії авіації та космонавтики. Це частково сприяло збереженню будівлю від руйнувань. Однак, фасади палацу та навколишній парк були в занедбаному стані.

В 2013 році групою небайдужих було розроблено багатоцільовий проект по розвитку туризму на Вінниччині. Палац Грохольських-Можайських ввійшов до складу локацій, які потрібно відреставрувати.

Згодом, в рамках  проекту ЄС до якого долучилась Вінницька районна рада "Туризм – запорука динамічного соціально-економічного розвитку сільських громад" на реставрацію маєтку було виділено 300 тисяч євро. Грантові кошти були надані Європейським союзом. Контроль та експертна підтримка здійснювались Представництвом ЄС в Україні.

В 2016 році роботи були призупинені. До того-ж старовинна ліпка, що знаходилась під дахом палацу була знята. Однак, представники ТОВ "МУР", яке займалось реставрацією палацу пояснили це тим, що необхідно заново відлити дрібні деталі. Ліпка являє собою черепи биків та в'язки фруктів що звисають між ними. Черепи символізували могутність родини, а в'язки – заможність.

Згодом роботи були продовжені. Варто зазначити, що вікна будови замінили на нові. Однією з основних умов при реставрації було те, що вони повинні бути виготовлені з натуральних матеріалів.

Фотогалерея Палац Грохольських-Можайських (6 фото)

9 травня 2017 року відбулося урочисте відкриття пам'ятки національного значення. Його відвідали мешканці Вороновиці, керівництво області, району та села. Після перерізання червоної стрічки, всі мали можливість прогулятись розкішними залами палацу.

Основні експозиції музею присвячені Олександру Можайському – винахіднику першого у світі "літака Можайського". Саме в межах цього маєтку він колись проводив свої дослідження. Тут можна побачити унікальні експозиції, а також прослідкувати розвиток авіації на українських землях загалом.

Палац має вражаючий інтер'єр, розкішну ліпнину стелі та оздоблення стін. Цікаво, що внутрішні колони були виготовлені з очерету та простояли більше 240 років.

Тепер оновлений палац Грохольських-Можайських відкриває свої двері для відвідувачів. А про збереження відновленої архітектурної перлини Поділля будуть піклуватись жителі Вінниччини.

За матеріалами vezha.vn.ua.

Залиште свій коментар