15 островів в Україні, які треба побачити

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Цікаві острови та морські коси України, які варто відвідати цього літа.

В прибережних водах та ріках України розташовано чимало островів. Одні зовсім малі, однак інші мають власну історію та слугували житлом для цілих селищ. Тільки на Чорному морі розташовано близько 10 таких, не кажучи вже про ті, які знаходяться на Дніпрі, Дністрі, Південному Бузі чи інших ріках України.

ТСН. Туризм підготував список із 15-ти мальовничих островів, які омиваються українськими ріками та Чорним морем.

Венеціанський острів - місто Київ

Острів омивається річкою Дніпро, а також Русанівською та Венеціанською протоками. Знаходиться в центральній частині Києва. До острову ведуть міст метро та Русанівський міст. Тут розташована станція метро "Гідропарк".

На острові розташований Київський Гідропарк – розважальний комплекс з численними пляжами, водними атракціонами та човновими станціями. Тут здаються на прокат катамарани та човни, можна пограти в теніс, пейнтбол, футбол та волейбол. В паркові є культурний спортмайданчик "Качалка", відвідування якого безкоштовне. Також в гідропарку працює чимало дискотек та ресторанів.

На острові розташований музей просто неба "Київ в Мініатюрі".

В різні часи острів був з'єднаний з суходолом, однак через повені утворилась Русанівська протока, яка відділила його від суходолу. Тут знаходилась Передмостова слобідка, яка була спалена під час Другої світової війни. На острові є пам'ятник загиблим мешканцям села.

1 . Венеціанський острів
www.flickr.com/Cenk Erman Eroglu

Труханів острів – місто Київ

Острів омиває річка Дніпро. Він знаходиться навпроти історичної частини міста Київ. З правим берегом його з'єднує Парковий пішохідний міст.

Труханів острів – одне з улюблених місць відпочинку жителів столиці. Він зручний тим що знаходиться неподалік від центральної частини міста. Тут є чимало чистих пляжів та велика лісиста територія. Також на узбережжі працюють кафе, ресторани та дискотеки. На острові є розважальні та спортивні комплекси.

Вважається що назва Труханів острів походить від імені половецького хана Тугорхана. На його території, наприкінці 11 століття розміщувалась резиденція дочки хана.

В 1920-х роках на острові було закладено селище. Однак під час Другої світової війни його спалили. Тут є пам'ятник знищеному поселенню.

2. Труханів острів
www.flickr.com/Stuart Williams

Жуків острів - місто Київ

Місцевість розташована між селом Корчувате та островом Водників. З однієї сторони омивається Дніпром, а з іншої річкою Коник. З островом Водяників з'єднаний насипною дамбою.

Жуків острів, це ландшафтний заказник місцевого значення. На території заказника заборонені будь-які господарські дії. Місцевість тут надзвичайно мальовнича, є багато озер та проток з різною рослинністю. Природною пам'яткою острова вважається Дуб на синій воді. Вік дерева близько 500 років, а товщина стовбура 6 м.

В 1936 – 1941 роках тут проходило будівництво залізничного тунелю, який мав проходити під Дніпром. Однак його так і не завершили. Останки недобудованих споруд збереглися і до наших часів.

Назва острова імовірно походить від річки Жуківки, що тут впадає в Дніпро.

3. Жуків острів
www.instagram.com/je._.7

Монастирський острів - місто Дніпро

Острів розташований на річці Дніпро, в межах однойменного міста. До нього із парку Т.Г. Шевченка веде пішохідний міст. Парк надзвичайно мальовничий, в ньому є кілька цікавих скульптур.

Монастирський острів має, як круті, так і пологі береги. На скелястих схилах створено штучний водоспад. Більш пологий берег слугує місцевим жителям пляжем. Тут знаходяться затишні кафе та ресторани. А також можна орендувати човни та катамарани. На острові для дітей працює зоопарк та акваріум. Це одне із найкращих та наймальовничіших місць відпочинку в Дніпрі.

На острові є Храм Св. Миколая, закладений в 1999 році.

Острів має чималі розміри – більше 70 га. Однак до затоплення місцевості Дніпро ГЕС він був ще більший.

Вважається, що назву острів отримав через розташування тут древнього візантійського храму, який не дійшов до наших днів. До того-ж він має багате історичне минуле, яке сягає часів Готів та Гунів. Це підтверджують археологічні знахідки зроблені на тут.

4. Монастирський острів
www.flickr.com/Mo Ji

Острів Хортиця - місто Запоріжжя

Острів розташований на Дніпрі в межах міста Запоріжжя. Вище по річці розміщується Дніпро ГЕС. Острів вважається найбільшим на Дніпрі. Він має дуже різноманітний ландшафт: скелі, урочища, балки та озера. Тут можна зробити чимало панорамних фотографій. До Хортиці веде кілька мостів.

Острів в першу чергу асоціюється з козацькою добою. Тут діє історико-культурний заповідник "Запорізька Січ". Він присвячений життю та побуту козаків. Є збудовані дерев'яні вали, церква та інші будівлі. Туристи можуть відвідати всі приміщення та оцінити, як колись жили звичайні козаки, кошовий отаман та козацька старшина. Також на Хортиці працює Музей Запорізького козацтва.

Поряд з островом було знайдено козацький корабель – чайку. Імовірно вона використовувалась під час Російсько-Турецької війни 1735-1739 років. Корабель відреставрований та знаходиться на острові в спеціальному павільйоні.

Поряд з Хортицею розташовується острів Байда, або Мала Хортиця. У 18 столітті Дмитро Вишневецький, відомий під прізвиськом Байда заклав тут фортецю та верф.

Перші археологічні знахідки цієї місцевості відносять до Мезоліту. Тут були знайдені залишки язичницьких капищ та стародавніх селищ різних періодів. Проте, острів зберігає за собою славу колиски козацтва.

Одна із версій походження назви Хортиця – від тюрксько-половецького слова "орт", тобто середній. Можливо малось на увазі, що він знаходиться посередині Дніпра. Перша згадка в літописах про острів пов'язана з походом Ізяслава Святославовича проти половців в 1103 році.

Острів Хортиця_05
www.flickr.com/Nikita Vadimovitch

Острів Кемпа - місто Вінниця

Острів розташований на річці Південний Буг в межах міста Вінниця. Інша його назва Фестивальний.

Зараз Кемпа занедбаний і містків до нього немає. Єдиний перехід був демонтований під час встановлення Вінницького фонтану. Хоча на Кемпу потрапити немає можливості, однак варто відвідати фонтан. Вечорами тут влаштовуються видовищне світлове шоу.

Острів Кемпа штучний, його насипали в давнину при створенні фортифікаційних укріплень. Назва переводиться з польської, як насип, або "купа". Основні фортифікаційні споруди на Кемпі були зведені в 1604 році. Однак до наших днів не дійшли.

Острів Кемпа_06
www.instagram.com/rita_derkach
 

Острови Інь-Янь - село Литячі

Острови знаходяться на річці Дністер. Найближче селище – Литячі, Заліщицького району, Тернопільської області.

Інь-Янь та навколишня місцевість покриті густим лісом. Місця навколо селища Литячі надзвичайно мальовничі. А острівки додають ріці самобутності та неповторності. Тут можна чудово провести час подалі від міської метушні, насолодитись недоторканими пейзажами та зробити чудові фото.

Острови отримали свою назву завдяки своїй схожості на китайський символом Інь-Янь. Найкраще споглядати на них з західної сторони села. Це найкращий кут для розгляду природного дива.

Острови Інь-Янь_07
commons.wikimedia.org/Бабенко Наталія

Великі і Малі Кучугури - Запорізька область

Великі і Малі Кучугури, це орнітологічний заповідник загальнодержавного значення. Острови знаходяться на річці Дніпро в межах Каховського водосховища. Найближче місто – Василівка, Запорізької області.

В архіпелаг входить 20 островів висотою до 20-ти метрів. Тут гніздяться та живуть під час перельотів близько 50-ти видів птахів.

Острови надзвичайно мальовничі, однак їх не видно з берега. Місце дуже цікаве, тут можна зробити багато панорамних фото.

Заказник входить до складу національного природного парку "Великий Луг".

острови Великі і Малі Кучугури_08
www.flickr.com/AMUVG

Острів Шацький - озеро Світязь

Острів розташований на озері Світязь в Національному природному заповіднику Шацький.  Найближчий населений пункт – село Світязь, Шацького району, Волинської області.

Навколишня місцевість дуже мальовнича. Сам острів, це місце гніздування різних птахів. Дістатись до нього можна на човнові, чи байдарці. Шлях займе приблизно пів-години. Тут можна знайти залишки будинку відпочинку партійних чиновників.

Вода в озері прозора та чиста, а з острова відкриваються чудові панорами. Водойма має широкі піщані пляжі.

В навколишніх селах є ряд пансіонатів та будинків відпочинку. Тут можна чудово провести уікенд, або навіть відпустку.

Острів на озері світязь
www.flickr.com/joker.photoworks

Острів Березань

Острів розташований на Чорному морі. Найближчий населений пункт – село Рибаківка, Миколаївської області. Відстань від берега – 4 км. З селища сюди можна потрапити катером.

Острів має круті скелясті береги, які роблять його практично неприступним. Висота скель від 3 до 21-го метра.

Березань має багату історію, яка сягає античних часів. Тут знаходилось грецьке місто-держава Борисфеніда, засноване у XII ст. до н.е. Залишки його можна побачити і тепер. Також на острові є старовинні оборонні споруди та Пам'ятник лейтенанту Шмідту. Його було страчено тут в 1906 році.

Назву острову імовірно дали скіфи. Березань це похідне від іранського слова "березант", що означає високий.

Миколаївська область Рибаківка, острів Березань
www.instagram.com/ua_in_rus

Острів Джарилгач

Острів розташований в Каркінітській затоці Чорного моря. Від нього до берегу тягнеться довга піщана коса. Вона закінчується біля селища Лазурне, Скадовського району, Херсонської області.

Острів входить до складу Національного природного парку Джарилгацький. Тут є близько двохсот озер та лиманів. Більшість із них солоні, тільки деякі прісні. Більшість берегової лінії острова придатна для купання, тут є безліч пляжів.

На Джарилгачові є маяк  та пристань. Тому сюди можна дістатись на катері чи пароплаві. Останній курсує сюди періодично з Скадовська. Вартість дороги в дві сторони коштує близько 200 грн.

Найбільш імовірне походження назви це від татарської "Yarilagic" – той що здатен розколюватись.

Острів Джарилгач
www.flickr.com/David Ivanov

Коса Бирючий острів

Коса тягнеться від містечка Кирилівка. Однак, адміністративно вона належить до Генічеського району, Херсонської області. Бирючий острів відноситься до Азово-Сиваського національного природного парку. Він відмежовує Утлюцький лиман від моря.

На Федотовій косі, що веде до острову, збудовано низку готелів, баз відпочинку та пансіонатів. Тут можна чудово відпочити, покупатись в морі та сфотографуватись на фоні мальовничих пейзажів.

Острів являє собою намиту піщану рівнину. Тут є чимало озер, а західний берег посічений численними бухтами та затоками. На косі мешкають олені, лані, кулани, коні та фазани.

Тут в 1957 році був збудований маяк Бирючий.

Коса Бирючий острів
www.flickr.com/Lyudmila Rukosueva

Острів Первомайський

Розташований при вході в Дніпрово-Бузький лиман. Найближче місто – Очаків, Миколаївської області. Був створений штучно та використовувався як блок-форт при вході в Дніпровський лиман.

Проект по створенню острова був затверджений 17 серпня 1874 року. Перша його назва Батарейний. Кам'яні брили для створення острову завозились із зруйнованої Кінбурнської фортеці.

Будівництво повністю закінчилось в грудні 1880-го року. Будівлі та укріплення зазнали серйозних пошкоджень під час Громадянської війни 1917-1921 років. Зараз острів ніяк не використовується.

Первомайський острів
www.flickr.com/irina.persson

Острів Зміїний

Острів розташований в Чорному морі. Він належить до України та визначає її територіальні води. На його території розташоване селище Біле. Воно є найвіддаленішим населеним пунктом від сухопутної України. Відстань від острова до суходолу, приблизно 37 км.

Крім жилих та господарських будівель на острові є маяк. В 2000-х роках було споруджено причал для суден, що мають довжину до 8 метрів. Навколо острова є затонулі судна, тому тут можна зайнятись дайвінгом.

До Зміїного з міста Вилково щочетверга курсує судно. Про подорож краще заздалегідь домовитись з капітаном корабля. Сюди можна приїхати на екскурсію та подивитись на чаруючі пейзажі Чорного моря. Однак, через те що острів знаходиться в прикордонній зоні, то потрібно буде підготувати ряд документів.

Греки в давнину називали острів Ахілловим. Тому що, тут був його храм та за легендами поховано самого Ахіллеса. Ще одна древня назва острову -  Білий. Сучасна назва пов'язана з тим що сюди припливало багато змій.

Острвів зміїний
www.flickr.com/ARTEFAQUE

Тендрівська коса

Острів розташований біля берегів Херсонської області. Одне з найближчих сіл, це Залізний Порт. В Селищі добре розвинута інфраструктура, тому тут можна відпочивати та милуватись неповторними пейзажами коси. Острів обрамлює Тендерівський залив.

На острові мешкають дикі коні. Також він слугує місцем гніздування для диких птахів.

На Тендерівській косі є маяк збудований в 1827 році.

В давні часи коса була з'єднана з островом Джарилгач та називалась Ахіллів біг. Древні греки вважали, що коса слугувала місцем тренувань епічного героя. На честь Ахілла жителі Ольвії проводили на косі спортивні ігри.

Тендрівська коса_15
www.flickr.com/Nicolas Merkulov

Залиште свій коментар

Вибір редакції