Вищий адмінсуд відмовив Бандері та Шухевичу в званні Героя України

Прихильники Віктора Ющенка готові оскаржити це рішення суду у вищих інстанціях.

Вищий адмінсуд України (ВАСУ) 2 серпня підтвердив рішення Донецького апеляційного суду про позбавлення лідера ОУН Степана Бандери та командира УПА Романа Шухевича звання Героя України.

Таким чином, ВАСУ залишив без задоволення касаційні скарги представників Юрія Шухевича, Віктора Ющенка та інших. У залі суду зустріли це рішення криками "ганьба"

"Ми будемо апелювати до Верховного суду України і добиватися. Щоб це рішення було скасоване. Це рішення викриває саму систему судочинства, бо в подібних справах ухвалюються інші рішення, тому ми розцінюємо таке рішення як політичне та будемо домагатися його скасування", - наголосив нардеп Андрій Парубій.

Як відомо, в жовтні 2007 року президент Віктор Ющенко видав указ про святкування 65-ї річниці з дня створення Української повстанської армії і присвоїв Роману Шухевичу звання Героя України (посмертно). Степан Бандера був удостоєний звання Герой України указом від 22 січня 2010 року.

У квітні 2010 року Донецький окружний адмінсуд позбавив Шухевича звання Героя України, оскільки він не був громадянином незалежної України. Суд також визнав указ Віктора Ющенка про присвоєння Бандері звання Герой України протиправним і таким, що підлягає скасуванню.

Читайте також:

На Львівщині відкриють музей Романа Шухевича

Мер Львова: Бандера та Шухевич - це наші герої

В Україні встановлено 17 монументів Бандері

Історик заявив, що невідомі томи Нюрнберзького процесу виправдовують Бандеру

ВідеоВищий адмінсуд відмовив Шухевичу в званні Героя України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: