Витрачених Януковичем та Тимошенко грошей вистачило б на підготовку до Євро-2012

Лідери перегонів витратили найбільше серед усіх кандидатів. Експерти оцінюють їхню виборчу кампанію в 300-400 млн доларів.

Віктор Янукович і Юлія Тимошенко разом могли б два роки підряд фінансувати підготовку України до Євро-2012, включаючи інфраструктурні проекти. Але вони вважали за краще кинути ці кошти на те, щоб отримати крісло президента, пише "Корреспондент".

Вибори в Україні можуть більшість українських мільйонерів зробити жебраками. Адже за декілька місяців президентських перегонів всі її учасники, за оцінками Комітету виборців України, витратили на різноманітні методи агітації і самореклами 850 млн доларів.

Левову частку цих засобів - 300-400 млн доларів, за оцінками експертів, разом витратили лідери гонки-2010 - Віктор Янукович і Юлія Тимошенко. Якби вони вирішили витратити ці гроші з користю для держави, то кожний з них міг би повністю сплатити в нинішньому році підготовку об'єктів інфраструктури до Євро-2012. Саме близько 200 млн доларів виділив Кабмін в кінці 2009-го на ці цілі із Стабфонда держбюджету.

Витрати всіх учасників на парламентську кампанію-2007 експерти оцінювали в 1-1,5 млрд доларів в гривнях приблизно стільки ж, як на і виборах-2010. В цілому витрачених за дві передвиборні кампанії спонсорами вітчизняних політиків засобів вистачило б на більше половини річного бюджету Вірменії або Грузії.

Про те, що Тимошенко програє вибори Януковичу, дослідники з компанії GFK Ukraine могли сказати і без даних Центрвиборчкому. Їм досить було підрахувати активність обох кандидатів на телебаченні - кількість тих, що вийшли з 19 жовтня минулого року (офіційного старту виборів) до 5 лютого (дня завершення показу політреклами) їх промо-роликів.

Три дні і шість годин - саме стільки, за даними GFK Ukraine, за цей період йшла по ТБ реклама прем'єра. Лідер регіоналів і його гасла "прожили" в телевізорах українців майже на добу довше - чотири дні і дві години.

За словами Андрія Колесника, директора дослідницької компанії Cortex, з липня минулого року до початку першого туру на пряму телерекламу Янукович витратив 304 млн грн, Тимошенко - 272 млн грн, Сергій Тігіпко - 119 млн грн, Арсеній Яценюк - 106 млн грн. На рекламу між двома турами два лідери в цілому витратили ще близько 100 млн грн без урахування податків - по 48-49 млн кожен.

Читайте також:

Кандидати витратили на рекламу більше 2 мільярдів гривень

Більше всіх в першому турі виборів витратив Тігіпко

Названі найдорожчі кандидати в президенти України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: