Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Японські вчені створили клітини-вбивці для боротьби з раком

Їх відкриття має пройти ще багато досліджень.

Колектив японських учених створив довгоживучі клітини-вбивці, що спеціалізуються на ракових клітинах. Про це пише видання Die Zeit.

Група під керівництвом Хіросі Кавамото з Йокогамського дослідницького центру Рікен перетворила білі кров'яні тільця в так звані ембріональні стовбурові клітини (iPS-клітини).

Потім з них були створені нові клітини для боротьби з раком, які організм не може виробляти природним шляхом. Результати дослідження були опубліковані в спеціалізованому журналі Cell - Stem Cell.

Клітини-вбивці, або Т-лімфоцити, можуть розпізнавати і знищувати чужорідні організми і хворі клітини, в тому числі і ракові, проте в більшості випадків ефективна терапія раку з їх допомогою не вдавалася, оскільки цих клітин було недостатньо і вони існували недовго.

Однак, японському колективу вдалося збільшити термін їх існування, зазначає видання.

Експеримент, водночас, довів тільки теоретичну застосовність методу. Питання про те, чи можна з його допомогою зцілити рак, вимагає перевірки.

Крім того, видання зазначає, що виготовлення ембріональних стовбурових клітин вимагає вкрай тривалого часу, а дослідження групи вчених показали, що при їх виготовленні змінюється ДНК. Зокрема, були виявлені канцерогенні мутації генів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції