Ізраїль: найсвятіший курорт світу

Невеликий за територією Ізраїль дивовижно поєднав найсвятіші місця кількох світових релігій і унікальні природні явища.

Унікальна кількість святих для різних релігій місць, відомий на весь світ спа-курорт і одна з найкращих мереж нічних клубів, кафе та інших місць відпочинку. Вивчати історію завдяки безлічі її пам’яток, купатися в морі та відпочивати активно одночасно дає змогу Ізраїль – невелика країна, що завдяки своєму різноманіттю стала майже раєм для туристів.

Для багатьох Ізраїль – це передусім місце релігійного паломництва, а Єрусалим – найсвятіше місто Землі. Це не дивно, адже тут - коріння іудаїзму та християнства, це місце вважають священним мусульмани. Та й нерелігійному шанувальнику визначних місць давнини доведеться провести в Єрусалимі хоча б кілька днів, щоб оглянути все місто. Кожен зазвичай обирає свій маршрут, але є в Єрусалимі кілька місць, які потрібно побачити обов’язково.

Мандрівку святим містом можна почати з його найдавніших пам’яток. Наприклад, з Масличної гори – одного з найбільш сакральних місць для іудеїв і християн, адже в одного з біблійних пророків сказано, що саме звідси почнеться останній Божий суд над світом. Саме навколо цього місця відбувалося багато подій, описаних у Євангеліях, зокрема тут, у Гетсиманському саду, молився Ісус Христос перед своїм арештом. І саме з цієї гори відбулося чудесне вознесіння Христа, описане в Новому Заповіті. Зараз тут знаходяться гробниця Діви Марії та давнє кладовище, на якому, за переказами, покояться старозаповітні пророки.

Після Масличної гори обов’язково йдемо до Стіни плачу – центру всієї іудейської релігії, до якого мільйони людей кожного дня звертають обличчя в молитві. Стіна плачу – частина стіни другого іудейського храму, що вцілила після його руйнування у першому столітті нашої ери. Не забудьте покласти між її каменів папірець з написаними на ньому найсокровеннішими бажаннями. Кажуть, що вони обов’язково виповняться.

Не можна оминути в Єрусалимі християнських святинь. Прочани зазвичай проходять весь хресний шлях Ісуса Христа. Ви можете також зробити це, а отже, побувайте на Голгофі, де його було розп’ято, обов’язково зайдіть у Храм Воскресіння і Храм Гроба Господнього, який стоїть на місці, де був похований, а потім воскрес Христос. Ці місця – найсвятіші для всіх християн, і пройти цим шляхом - велика честь для них. А ще під час відвідин Ізраїлю не забудьте заїхати у Назарет і Віфлеєм, місця де Спаситель людства народився та проповідував.

Взагалі ж, екскурсія релігійними святинями Єрусалима може зайняти багато часу. Якщо ви вже подивилися на християнські та іудейські святі місця, зазирніть до мечеті Аль-Акс одного з найбільш священних місць для мусульман. Але під час візиту до Ізраїлю варто відвідати й інші визначні пам'ятки.

Наприклад, увагу величезної кількості туристів привертає до себе Мертве море – один з найкращих спа-курортів світу. Це море, яке насправді є великим озером, славиться своєю сіллю, та унікальне з кількох причин. По-перше, це найнижче місце суходолу на планеті, адже його узбережжя знаходиться на рівні 420 метрів нижче рівня моря. По-друге, тут завдяки концентрації солі у воді можна лежати на поверхні моря та читати газету, натомість дуже важко потонути. По-третє, унікальна солона вода дуже добре діє на шкіру та весь організм. А залишаючи узбережжя Мертвого моря, ви зможете прихопити із собою частинку його солі, адже тут виробництво найрізноманітнішої косметики поставлене на дуже серйозну основу.

Зрештою, якщо ви побачили всі святині та природні дива Ізраїлю та бажаєте просто розслабитися, їдьте до Тель-Авіва. Там можна всю ніч гуляти вулицями, слухаючи музикантів та розмови місцевих мешканців, зайти в один із численних нічних клубів або кафе та випити чашечку кави, або просто піти на пляж та купатися у Середземному морі. І тоді задоволення від Ізраїлю буде остаточним і повним.

Повʼязані теми:

Наступна публікація