Казкова Венеція — місто на воді

Венеція здатна надихнути будь-кого, хто ступив на цю благословенну землю.

Втім, земля — це сильно сказано: місто розташоване на 118 острівцях, сполучених між собою мережею каналів (близько 160), через які перекинуто понад чотирьохсот містків.

Незвичайне розташування міста, численні архітектурні пам'ятники, багатющі колекції витворів мистецтва залучають багато туристів. Особливо великий наплив буває під час міжнародних кінофестивалів, виставок сучасного мистецтва, фестивалів сучасного театру і музики.

Венеція знаменита своїми розкішними карнавалами, один з яких проводиться в кінці січня — початку лютого. Художники і артисти зі всієї Італії з'їжджаються сюди на свято, жителі одягаються в середньовічніе вбрання, площі наповнюються кавалерами і вишуканими пані, все занурюється в атмосферу казковості.

У Венеції щорік проводиться міжнародний кінофестиваль, і завдяки цьому істотно підвищився рівень кінопрокату.
Саме у Венеції з'явилися перші казино. Тут же театр комедії масок, безліч оперних спектаклів, танцювальні бали і просто свята, які стали способом життя з жовтня по травень місяць.
Приймаючи гостей і торговців зі всього світла, Венеція за свою тривалу історію встигла ввібрати розмаїті стильові впливи, що додало місту неповторного вигляду.
Куди б ви не пішли вказівники неодмінно виведуть вас на одну з найкрасивіших площ миру — Сан-Марко. Скарбниця собору Сан-Марко зберігає численні експонати, привезені як трофеї, а також державні подарунки: кришталеві келихи, кинджали, трони і образи.

Ще одна жива легенда і візитна картка Венеції — Палац дожів, нестаріючий символ минулої величі і влади Венеціанської республіки. Саме Палац Дожів — резиденція правителів Венеції, місце засідань Великої ради, Сенату і Верховного суду — століттями зустрічав всіх гостей, що прибувають по з моря.

Годинникова вежа теж вважається символом Венеції. За задумом архітектора, вежа повинна була завершити ансамбль Старих Прокурацій. На башті встановлено годинник з фігурами двох маврів, які щогодини б'ють в дзвін. Годинник показує не лише час, але і фази місяця, а також положення сонця щодо знаків зодіаку.

Знаменитий міст Зітхань сполучає Палац Дожів з будівлею колишньої в'язниці.

Прекрасний міст Ріальто — улюблене місце гостей міста. Саме тут колись зароджувалася республіка. Його причал став міжнародним торгівельним центром. І зараз до моста привозять рибу, фрукти і овочі.

Можна зробити прогулянку на яхті по довколишніх островах, побувати на острові Мурано, де з XIII століття створюють свої шедеври склярі. Або відвідати острів Бурано з його живописним селищем.

У Венеції знаходиться найкрасивіша вулиця світу — Grand Canale, вона ж найбільший канал. На ній розташувалися розкішні особняки і палаци венеціанської знаті. Канал довжиною 3800 м вигинається буквою S і ділить місто на дві половини.

Тут вам не доведеться ловити таксі. Візьміть краще гондолу. І, пропливши вузькими вуличками міста, відчуйте Венецію зсередини.

Повʼязані теми:

Наступна публікація