Дебальцеве перекрило всі погані спогади життя – боєць АТО

Військовим доводилося голодувати та спати сидячи, аби врятуватися з котла рік тому.

У річницю виходу з Дебальцевського котла військові пригадують, як саме це відбувалося. Ротний "Докер" і тепер стоїть на позиції неподалік і готовий першим іти звільняти місто від окупанта, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Те, що трапилося рік тому, він називає найгіршою подією в житті. "Були й раніше погані моменти, спогади погані, але Дебальцеве перекрило їх усі", - зізнається він.

"Докер" пригадує, що його підрозділ втратив двох бійців і пішки виходив з оточення. Техніка була розбита. Виходили практично з-під носа у російських військ.

"Танки по блокпосту їздили. Ми спеціально чекали в окопах чекали, доки вони заїдуть на позицію, і тоді розстрілювали "Мухами" та РПГ", - розповів боєць.

Військовий каже, що обстріли були цілодобові, а виходити доводилося, долаючи страшенну втому.

Нагадаємо, що саме сьогодні річниця виходу з котла в Дебальцевому. Після тривалої оборони стратегічного міста, попри оголошене у Мінську перемир'я - українських військових узяли в оточення бойовики і регулярні російські підрозділи.

На дві з половиною тисячі українців кинули до сімнадцяти тисяч російських військових. Відступ відбувався під ворожими прицілами, втрати - одні з найбільших у цій війні. За офіційними даними, у період з 15 січня по 18 лютого, загинули 110 українських військовослужбовців, 270 дістали поранення, семеро взяті в полон, 18 зникли безвісти. Хоча за свідченнями безпосередньо бійців та волонтерів, справжні втрати значно вищі.

Через рік не має відповіді і на питання, хто винен у трагедії. Військові, які сьогодні згадують ті події і вшановують пам'ять загиблих, заявляють, втрат могло бути менше, якби були чіткі команди, взаємозв'язок між підрозділами і резерви, як людські, так і бойові.

Кореспондент ТСН Наталя Нагорна

ВідеоІсторії героїв "Дебальцівського котла"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: