Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Експерти ООН побачили нову загрозу для України на Донбасі

Фахівці занепокоєні зростанням ризиків екологічної катастрофи в регіоні.

Експерти ООН із прав людини та безпеки життя Баскут Тунчак і Лео Хеллер доповіли про ризик хімічної катастрофи та масштабного забруднення води на Донбасі внаслідок загострення військових дій у зоні АТО. Про це повідомляє офіс із прав людини Організації Об’єднаних Націй.

"Нас занепокоїли нещодавні повідомлення про обстріли навколо водних споруд, що містять хлорний газ та інші надзвичайно небезпечні хімікати в Донецькій області. Ушкодження установок, що містять такі речовини, можуть мати руйнівні наслідки для населення та навколишнього середовища великих територій Східної України", - наголосив Тунчак.

ВідеоДонецьку фільтрувальну станцію обстріляли бойовики

Особливе хвилювання експертів викликали пошкодження резервного трубопроводу хлору Донецької фільтрувальної станції внаслідок обстрілів у перших числах листопада. Фахівці наголосили на тому, що хлорний газ може спричинити серйозні наслідки для здоров'я та смерть від задухи, тому може вважатися хімічною зброєю, застосування котрої заборонене міжнародним правом. Важкі наслідки можуть спіткати людей в радіусі 200 метрів від осередків зберігання хлору – насамперед ідеться про працівників станції з фільтрації води. Однак в разі забруднення води постраждати можуть близько 350 тисяч осіб з обох боків лінії фронту.

За словами експертів, у зоні можливого ураження перебувають Донецьк, Макіївка та Авдіївка. При найгіршому розвитку подій постраждати можуть 1,1 мільйона осіб. "Усі сторони, що беруть участь у конфлікті, повинні поважати міжнародне гуманітарне право, зокрема, беручи до уваги можливі наслідки розповсюдження надзвичайно токсичних хімічних речовин на цивільне населення", - зауважив Тунчак. "Втручання у постачання води та санітарію навіть у контексті конфлікту абсолютно неприйнятно. Права на доступ до безпечної питної води і санітарії майже 1,1 мільйона чоловік з обох сторін контактної лінії ризикує постраждати, якщо військові дії продовжуватимуть поширюватися на водоочисні споруди", - додав Хеллер.

Обидва експерти закликали учасників військового конфлікту створити та дотримуватися демілітаризовані зони навколо критичних водних об'єктів Донецької області, як це було узгоджено тристоронньою групою 19 липня цього року. "Дуже важливим є забезпечення доступу та адекватного обслуговування пошкоджених ділянок, що містять шкідливі речовини. Ми закликаємо всі сторони домовитися та дотримуватися адекватних заходів безпеки, які дозволять регулярно проводити технічне обслуговування і ремонт", - зазначили представники ООН.

Залиште свій коментар

Вибір редакції