Порошенко нагородив понад 150 військових за захист України, декого – посмертно

Зокрема, президент відзначив бійців ЗСУ орденами Богдана Хмельницького.

Сьогодні, 6 липня, президент Петро Порошенко нагородив 159 військових ЗСУ, які захищали суверенітет України.

Про це повідомили на сайті президента України.

"Один військовий відзначений орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня, один – орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, п'ятеро захисників нагороджені орденом "За мужність" ІІІ ступеня, двоє – медаллю "За військову службу Україні", 150 військових – медаллю "Захиснику Вітчизни"", – йдеться у повідомленні.

Орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня посмертно нагородили командира Євгена Сарнавського. Капітан інженерно-саперної роти брав участь в АТО від травня 2014 року.

ВідеоУ шпиталі помер герой-командир Євген Сарнавський

Орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня також посмертно відзначили капітана Анатолія Потєхіна. Як керівник розвідників військовий під час операції ішов першим і потрапив на розтяжку. Від осколкового поранення у голову він помер на місці. У нього залишилися дружина і двоє дітей.

ВідеоНа Житомирщині сотні людей прийшли віддати останню шану загиблому бійцю Анатолію Потєхіну

Орденом "За мужність" ІІІ ступеня нагородили майора Василя Дзямустаршого викладача кафедри фізичного виховання, спеціальної фізичної підготовки і спорту Національної академії Сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного. Від 2014 року офіцер брав участь в АТО, у тому числі протягом 135 днів обороняв Луганський аеропорт. Під час артилерійського обстрілу він отримав поранення та контузію, проте залишився зі своїми солдатами та вивів їх у безпечне місце. Зараз своїми знаннями офіцер ділиться з курсантами.

Нагадаємо, напередодні саміту G20 у Гамбурзі український кризовий медіа-центр вивісив біля місця проведення заходу величезні плакати з обличчями українських військових, медиків, волонтерів та інших патріотів, які протистоять російській агресії. На постерах зображені їхні портрети, і написано: "Уважно подивіться на ці обличчя. Українська армія охороняє кордони цивілізації". 

Залиште свій коментар