Торт "П'яна вишня"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Це дуже простий і легкий у приготуванні десерт, який легко декорувати, бо непотрібно перемащувати кремом коржі, боки та поверхню.

Торт "П'яна вишня" знають усі, але не всі смакували його хорошої якості. Найбільшою погрішністю у приготуванні цього торта є додавання надто міцного алкоголю сумнівної якості, як для просочування, так і для настоювання вишень. Це просто вбиває будь-яку смакову гаму. Або ж надто жирний масляний крем чи надмірна солодкість вишень.

Тут, як у кожному десерті та страві, повинна бути смакова гармонія та розумний, свідомий підхід до приготування. Пропоную вашій увазі мою версію легендарного торта "П'яна вишня".

Ключовим інгредієнтом у цьому десерті будуть саме вишні, які мають бути хорошої якості. Як їх зробити, читайте в рецепті вишень в алкоголі і вишневої наливки. Це найсмачніші вишні в алкоголі які мені доводилось куштувати і під час приготування яких, як супербонус, у вас буде ще й надзвичайно смачна наливка.

За основу торту "П'яна вишня" я взяла свій улюблений, пухкий та легкий як хмаринка шоколадний бісквіт, а крем зробила на основі класичного заварного з додаванням вершкового масла і вишневої наливки. Ніщо не перебиває смак вишень та наливки, які лиш доповнюються смаком шоколадного бісквіта і глазурі.

Дуже важливий етап приготування цього десерту — настоювання торта. Він повинен бути соковитим, не сухим, добре просочитись кремом. Для цього його слід готувати за день до запланованого подавання, щоб залишити на ніч настоятись. Тільки тоді торт буде мати потрібну консистенцію.

Торт "П'яна вишня", для блогів_1
picantecooking.com

Загалом, це дуже простий і легкий у приготуванні десерт, який легко декорувати, бо непотрібно перемащувати кремом коржі, боки та поверхню. Тут все максимально просто.

Декорація у вигляді шоколадного листя теж надзвичайно проста, а з ними торт "П'яна вишня" має такий вигляд, якби ви добряче над ним постояли. Нижче, в рецепті я детально описую нюанси приготування такого листя. Поверхня мого листя покрита кондитерським золотистим їстівним пилом, але й без нього воно має дуже ефектний вигляд.

Інгредієнти:

  • 1 шоколадний бісквіт;
  • 1 порція вишень в алкоголі;
  • 250 мл вишневої наливки;
  • 1/2 порції заварного крема кімнатної температури
  • 150 г вершкового масла кімнатної температури
  • чорний шоколад для приготування шоколадного листя.

Для шоколадної лазурі:

  • 300 мл вершків 30%;
  • 200 г чорного шоколаду;
  • 20 г вершкового масла.

Приготування:

1) Для приготування крему збити до побіління вершкове масло.

Торт "П'яна вишня", для блогів_10
picantecooking.com

2) Продовжити збивати, ввести партіями заварний крем.

Торт "П'яна вишня", для блогів_9
picantecooking.com

3) 2/3 вишень недрібно посікти й додати до крему. Додати також 50 мл вишневої наливки. Добре перемішати.

Торт "П'яна вишня", для блогів_11
picantecooking.com

На цьому етапі маса трішки розшарується, але нічого страшного в цьому нема, пізніше крихти бісквіту вберуть неінтегровану рідину і крем стане потрібної консистенції.

4) З шоколадного бісквіта зрізати верхній шар товщиною трішки більше ніж 0,5 см.

Торт "П'яна вишня", для блогів_12
picantecooking.com

5) Обережно, за допомогою ножа та ложки, вибрати більшу частину м'якушу з основного коржа, залишити край товщиною приблизно 1 см.

Торт "П'яна вишня", для блогів_13
picantecooking.com

6) Щедро скропити основний корж і стінки більшою частиною наливки.

Торт "П'яна вишня", для блогів_14
picantecooking.com

7) Вибраний бісквітний м'якуш подрібнити і додати до крему. Добре перемішати.

Торт "П'яна вишня", для блогів_15
picantecooking.com

8) Викласти отриманий крем в підготовлене заглиблення основного коржа. Злегка втрамбувати.

Торт "П'яна вишня", для блогів_2
picantecooking.com

9) Накрити торт зрізаною частиною бісквіта і просочити поверхню рештою наливки. Поставити торт "П'яна вишня" в такому вигляді на 8 годин до холодильника просочуватись та набирати потрібної консистенції.

Торт "П'яна вишня", для блогів_3
picantecooking.com

10) Викласти торт на решітку й полити отриманою глазур'ю. Поставити до холодильника до застигання глазурі.

Торт "П'яна вишня", для блогів_4
picantecooking.com

11) У день подавання приготувати шоколадну глазур. Для цього, в невеликому сотейнику підігріти майже до кипіння вершки з маслом. Зняти з вогню і додати шоколад. Мішати вінчиком до повного розчинення шоколаду.

Торт "П'яна вишня", для блогів_5
picantecooking.com

12) Для приготування шоколадного листя розтопити чорний шоколад на водяній бані. Бажане листя (у мене вишневе, може бути свіже лаврове листя чи листя цитрусових) добре вимити і ретельно висушити за допомогою паперового рушника.

Пензликом товстим шаром шоколадом змастити внутрішній бік листя. Викласти на тарілку чи дошку і поставити в холодильник до застигання, приблизно на годину.

Торт "П'яна вишня", для блогів_6
picantecooking.com

За бажання, декорувати торт "П'яна вишня" рештою вишень та шоколадним листям. Щоб відділити шоколад від листя, потрібно дістати листя з холодильника і залишити на 2 хвилини за кімнатної температури, а потім, обережно потягнути за ніжку листка, обережно відділити його. Одразу викласти на торт.

Якщо почати відділяти листя одразу, шоколад може легко поламатись, бо, коли він дуже холодний — стає крихким. Якщо ж потримати листя за кімнатної температури надто довго, шоколад стане м'яким і його буде важко відділити від листя. Тому дуже важливо не пропустити момент.

Торт "П'яна вишня", для блогів_8
picantecooking.com

Вдалих вам кулінарних експериментів!

Більше рецептів читайте на picantecooking.com

Залиште свій коментар

Вибір редакції