Великий прорахунок

Якби електронний реєстр військовозобов'язаних був на початку АТО, протягом двох тижнів ми змогли б сформувати 50-60-тисячну армію.

Єдиний державний реєстр військовозобов'язаних мав бути створений давно. Це питання мобілізаційної готовності й оцінки військових ресурсів країни на випадок введення воєнного стану чи війни. Це своєрідна карта резервного кадрового складу для формування як Збройних сил України, так і безпекового й оборонного секторів.

Надважливо, щоб була проведена кваліфікована оцінка військовозобов'язаних і цей реєстр чітко ідентифікував їх за спеціальностями і кваліфікаційними ознаками. Адже хтось може керувати вогнем на рівні чоти, а хтось – на рівні бригади. 

Свого часу подібний реєстр створювався за Радянського Союзу. Після здобуття незалежності цьому не надали  жодного значення – тривали формальні карткові обліки на паперових носіях, які часто губилися, не було єдиної системи. Міністерство оборони і керівництво держави вважали, що в Україні війни не буде, бо не було з ким воювати. Вони розраховували, що конфлікти, якщо й будуть, то лише локальні, – десятки чи сотні екстремістів, з якими зможуть впоратися правоохоронці і спецслужби. Тому питання створення єдиного реєстру військовозобов'язаних просто ігнорували.  

На початку АТО пріоритетного значення тоді надали швидкому формуванню підрозділів, щоб відправити їх на фронт. Проте, щоб відразу сформувати реєстр військовозобов'язаних із урахуванням нових загроз, не вистачило ні стратегічного, ні системного мислення. І лише через три роки війни у нас взялися терміново створювати потужний резерв кадрів. Але якби він був до початку бойових дій на Донбасі, то протягом двох тижнів ми змогли б зібрати 50-60-тисячне військо, а за кілька місяців – сили швидкого реагування із висококваліфікованих військових, які могли б відбити будь-яку атаку.

Це стало великим прорахунком, наслідки якого ми відчуваємо щодня. 

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на  facebook  і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар