Нелегітимна

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Визнавати російську Думу легітимною не можна. Це буде злочин проти демократії, права і здорового глузду.

На виборах до Державної Думи Росії відбулося падіння режиму Путіна. Вся його нікчемність найбільш яскраво проявилася і прекрасно задокументована камерами на виборчих дільницях. Російська влада безсоромно встановила ці камери, а потім не цуралася під їх прицілом грубо порушувати виборчий закон, вкидаючи масово бюлетені. І робили це члени дільничних виборчих комісій, яким платять із державного бюджету. Вкрай низька явка (47,8 %) і системні порушення, зокрема проведення голосування в Криму, показали, що визнавати російську Думу легітимною категорично не можна. Це буде злочин проти демократії, права і здорового глузду.

Усе відбувається так, як Україна передбачала. Вибори в Криму були ідеальною політико-правовою пасткою для Російської Федерації. Зрозуміло, що переважна більшість виборців, які голосували в Криму, членів дільничних й інших виборчих комісій, так само як і більшість кандидатів у депутати, ніколи не виходили з українського громадянства. Тобто в них є і російське, й українське громадянство, що прямо заборонено Федеральним законом про вибори до Держдуми.

Було б дуже дивно, якби Україна зробила будь-який інший крок, ніж заявилп про невизнання легітимності російської Думи. Ми також маємо припинити парламентську співпрацю з Росією як з державою, де немає парламентської демократії і в якій немає законно обраного парламенту. Чи послідують інші держави заклику України – це менш важливо. У нас має бути власна позиція щодо ситуації в Росії, особливо у зв'язку із анексією Криму. Але вже принаймні частково наші заклики почуті й прийняті. Низка європейських держав (Румунія, Швеція, Чехії тощо) і Сполучені Штати Америки зробили заяви про те, що ці вибори не визнають, принаймні в частині проведення їх у Криму. До того ж, ми створили певне інформаційне тло. Повідомлення головних інформаційних агентств світу про вибори до Державної Думи Російської Федерації були присвячені скандальному елементу проведення їх на анексованому півострові. Україна досягнула свого, звернувши увагу на те, що тема Криму не закрита, що це важливе й актуальне політико-правове питання і що Росія матиме негативний імідж і правові наслідки через порушення міжнародного права, зокрема й шляхом проведення виборів на окупованих територіях.

У контексті нелегітимності Думи і серйозних зловживань на виборах вірити будь-яким результатам не можна. Їх навіть не потрібно коментувати, бо це буде підігрування тим, хто познущався над демократією, над виборчим процесом і виборчим правом Росії. Тому, якою не була б композиція цього парламенту, він не відображатиме електоральних вподобань росіян. І це ще одна причина, чому Думу не можна визнавати такою, яка представляє інтереси російського народу.

У наступного російського парламенту будуть серйозні проблеми із визнанням у світі й з організацією міжпарламентського співробітництва. Усі депутати, які мають кримську прописку або обиралися за регіональними списками, не будуть визнаватися як представники парламенту, їм не видаватимуть візи, можливо, проти них будуть запровадженні персональні санкції (заборона на в'їзд, фінансову та іншу активність на території ЄС та США тощо). Отже, ореол скандальності збережеться за російською Думою на весь період її обрання.   

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції