14 серпня в Історії

14 серпня  між державами  укладалися важливі угоди, у світі спорту здобувалися  неабиякі перемоги. Катерина II у цей день зруйнувала Запорізьку Січ, ну а віряни святкують сьогодні Медовий Спас.

Сьогодні минає 235 років, відколи за наказом російської імператриці Катерини II зруйнували Запорізьку Січ.

Сьогодні минає 235 років, відколи за наказом російської імператриці Катерини II зруйнували Запорізьку Січ.

 У православній церкві сьогодні  медовий Спас (Маковія). З цього дня  починається двотижневий Успенський піст.

У 1385 році  було  укладено Кревську унію, угоду між Польщею і Великим князівством Литовським,

 Договір набирав чинності через рік і передбачав введення у Литві католицизму і сходження Ягайла на престол нової об'єднаної держави.

 1775 рік   — за наказом російської імператриці Катерини II зруйновано Запорізьку Січ.  Частина запорожців пішла за Дунай, де заснувала Задунайську Січ, частина - на Кубань.

 1936 року  на Олімпійських іграх в Берліні вперше відбулись змагання з баскетболу. У фіналі збірна США перемогла команду Канади.

 У 1945-му   Імператор Хірохіто видав указ про безумовну капітуляцію Японії.

Цієї ж ночі прихильники продовження війни підняли путч і захопили імператорський палац, але до ранку 15 серпня заколот було придушено. У США і Великобританії цей день відмічають як день перемоги над Японією, хоча саме підписання акту про капітуляцію відбулося лише 2 вересня.

 Цьогож дня   у Москві між СРСР і Китаєм, представленим урядом Чан Кай Ші, підписано Договір про дружбу і союз на 30 років.

Згідно з ним Гоміньданівський уряд визнавав незалежність МНР, Радянський Союз зобов'язувався не втручатися в хід громадянської війни в Китаї, а в обмін отримував право спільно з Китаєм володіти Схіно-Китайською і Південно-Манчжурською залізницею, арендувати порт Дальній і створити в Порт-Артурі військову базу.

 У 1983 році   на першому чемпіонаті світу з легкої атлетики в Гелсинкі 19-літній український спортсмен Сергій Бубка став чемпіоном світу в стрибках з жердиною.

 У цей день народилися:

 У 1945 роціВалерій Шмаров, український політик, державний діяч.

Міністр оборони України у 1994—1996 роках.
До того був першим заступником гендиректора Національного космічного агентства України, після — нардеп ІІІ скликання, президент асоціації "Укравіапром", у 2002—2005-му — гендиректор "Укрспецекспорту". Зараз — директор Аерокосмічного інституту НАУ.

 1946 року народився  Володимир Мунтян, український і радянський футболіст, півзахисник київського "Динамо" і збірної СРСР.

Сім разів ставав чемпіоном СРСР, був визнаний кращим футболістом СРСР 1969 року, володар Кубка кубків 1975-го. Після закінчення кар’єри гравця — на тренерській роботі (працював зі СКА (Київ), командою на Мадагаскарі, збірною Гвінеї, українською молодіжкою, "Оболонню", "Таврією", "Ворсклою" тощо).

 1959  рікЕрвін "Меджик" Джонсон, американський баскетболіст.

П'ять разів у складі "Лос-Анджелес лейкерз" ставав чемпіоном НБА і тричі визнавався найкращим гравцем року, олімпійський чемпіон 1992 року. Завершив великий баскетбол, оголосивши про те, що хворий на СНІД.

 У 1964-му народилася   Альона Свиридова (Леонова), російська поп-співачка ("Розовый фламинго").

Наступна публікація

Я дозволяю TSN.UA використовувати файли cookie