Хмарочос-електробритва став найгіршою будівлею в Британії

Хмарочос-електробритва став найгіршою будівлею в Британії

Strata tower отримала прізвисько хмарочос-електробритва / Фото: Guardian

Хмарочос Strata tower за свою схожість з електробритвою отримав звання найгіршої споруди у Великобританії.

Найгіршою будівлею Британії визнано хмарочос Strata tower, розташований в районі Elephant and Castle на півдні Лондона.

Будівля, що отримала в народі назву хмарочоса-електробритви, отримала премію Carbuncle Cup, яку вручають за найневдаліші споруди.

Всього на премію було номіновано 31 будівлю. На думку журі конкурсу, Strata tower є найгіршою новобудовою Великобританії через свою "прямолінійну гротескність" і зовнішню схожість з електробритвою.

Глава компанії Brookfield Europe, яка є девелопером проекту Strata tower, заявив, що такі будівлі можна або любити, або ненавидіти.

Архітектурний проект Strata tower був розроблений компанією BFLS. Будинок висотою 148 метрів (42 поверхи) було здано в експлуатацію в червні 2010 року. У будівлі є фітнес-центр, магазини і парковка. Будівництво висотки обійшлося в 113 мільйонів фунтів стерлінгів.

Особливістю Strata tower є наявність трьох вітряних турбін, кожна з яких складається з п'яти лопатей замість звичайних трьох. Збільшена кількість лопатей дозволяє значно знизити рівень вібрації і шуму в будівлі, а також виключити потрапляння вуглецевих викидів в атмосферу.

Найжахливішою будівлею в світі з точки зору архітектури багато експертів вважають хмарочос "Рюген Готель", який через нестачу фінансування будується в Пхеньяні вже більше 20 років. За проектом висота 105-поверхової будівлі у формі піраміди складе 330 метрів, а загальна площа - 360 тисяч квадратних метрів. Верхня частина будівлі висотою складається з шести нерухомих і восьми обертових поверхів.

Читайте також:

Російський інвестор купив будинок у Лондоні за рекордну суму

У Данії презентували "розумний будинок", який сам варить господарю каву

Обрано найкращий хмарочос року

Найвищий хмарочос у світі не витримав напливу туристів

Повʼязані теми:

Наступна публікація