Найогидніший будинок світу добудують у 2012 році

Хмарочос "Рюген Готель" у Північній Кореї, котрий будується вже 16 років, визнаний найневдалішою будівлею в світі. Довгобуд планують завершити у 2012 році.

Влада Північної Кореї розраховує добудувати хмарочос, який визнаний критиками найневдалішою будівлею з точки зору архітектури, до 2012 року.

Будівля "Рюген Готель" входить до переліку найбільших хмарочосів світу, але при цьому є давньою недобудовою - вона знаходиться у незавершеному стані протягом 16 років.

Будівництво 105-поверхового готелю почалося більше 20 років тому, в 1987 році. Майбутній готель назвали "Рюген" - на честь одного з старовинних назв північнокорейської столиці, що перекладається як "Вербова столиця".

Північнокорейський уряд розраховував побудувати хмарочос до червня 1989 р. (до Всесвітнього фестивалю молоді та студентів). Проте, в 1993 році фінансування проекту було припинено і будівельні роботи зупинилися.

Очікувалося, що це буде грандіозний проект, який стане однією з головних визначних пам'яток Пхеньяну і найвищим готелем у світі.

Вартість проекту 1980-х роках оцінювалася в 500 мільйонів фунтів стерлінгів, що на той момент складало близько двох відсотків від ВВП Північної Кореї.

За проектом висота будівлі складає 330 метрів, загальна площа - 360 тисяч квадратних метрів. Будівля має форму піраміди і складається з трьох "крил", що звужуються до верхівки.

Верхня частина будівлі висотою в 40 метрів складається з шести нерухомих і восьми обертових поверхів - в рухомих поверхах повинні були розміститися кілька ресторанів. За проектом, у готелі мало бути три тисячі номерів.

Незважаючи на свою грандіозність, проект був підданий критиці з боку експертів в галузі архітектури.

Американський архітектурний критик Єва Хегберг першою заявила про те, що "Рюген Готель" – найогидніший будинок у світі, а італійський архітектор Стефано Боер назвав його "єдиним осколком наукової фантастики в сучасному світі".

На початку 2008 року влада Північної Кореї підписала контракт на 400 мільйонів доларів з єгипетською телекомунікаційною компанією Orascom group на надання права на розробку своєї мобільної мережі на 100 тисяч номерів (передплатниками якої є члени північно-корейського уряду). Натомість компанія зобов'язалася провести реконструкцію хмарочоса.

На даний момент компанія веде роботи з скління будівлі. Влада країни розраховує, що реставрація повністю завершиться до 15 квітня 2012 року, коли відзначатиметься 100-річний ювілей з дня народження Кім Ір Сена.

Читайте також:

Літнє подружжя відправили у круїз з геями

Німецьке місто зайняли гноми-нацисти

Найменший чоловік у світі став повнолітнім і готовий до одруження

Більше 21 тисяч людей одночасно одружилися в Південній Кореї

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: