У Данії презентували "розумний будинок", який сам варить господарю каву

Диво-будинок у Копенгагені визнали найбільш екологічним та розумним житлом у світі. Він уміє все, що потрібно європейцям.

Green Light House
Green Light House
У Данії пройшла презентація проекту диво-будинку - найбільш екологічного і розумного житла в світі. Він вміє самостійно включати світло та опалення, відкривати вікна і навіть може вранці розбудити господаря, зваривши йому свіжу каву.

Нова будівля, розташована в самому центрі Копенгагена, привертає увагу своїм незвичайним виглядом: основну частину поверхонь будинку займають величезні вікна. Сонячні батареї, встановлені на стінах і на даху, збирають навіть більше електроенергії, ніж потрібно для всіх його мешканців.

"Колектори працюють навіть у дощ, тому обсяг енергії, що збирається, значно перевищує наші потреби, і ми продаємо її місцевій електростанції", - розповіла керівник проекту Green Light House Лоне Файфер.

За її словами, мешканцям будинку не доводиться практично нічого робити самостійно: будинок повністю управляється за допомогою новітнього комп'ютера. Наприклад, житло може вирішувати, коли включати іонізатор, або відкривати вікно.

"У цьому будинку створена спеціальна програма денного освітлення. Датчики, встановлені на зовнішній стороні будівель, розраховують рух сонця, а комп'ютер - закриває і відкриває вікна, щоб усередині була максимальна кількість освітлення", - підкреслила Файфер.

Турбота про екологію в Данії - національна програма. На дослідження з цієї теми держава не шкодує коштів. Рік тому університет Копенгагена запропонував побудувати в центрі столиці найчистіший у світі будинок. 37 мільйонів крон (близько 5,5 мільйона євро) виділили через тиждень. Цю будівлю її розробники вважають апогеєм природоохоронних технологій.

Разом з тим, творці будинку поки нічого не говорять про його вартість. За словами Файфер, всі концептуальні проекти найчастіше збиткові. Це інвестиції на перспективу, коли років через 10 подібні будівлі будуть повсюдно і стануть звичайним житлом для людей.

Проекти ж "будинків майбутнього" розробляються все частіше. Так, нещодавно малайзійські архітектори на щорічному конкурсі хмарочосів eVolo Skyscraper Competition представили оригінальний проект Water-Scraper (Водочоса) – футуристичного плавучого міста із самозабезпеченням.

Читайте також:

Архітектори спроектували перший підводний хмарочос - "водочос"

Топ-10 найбільш високотехнологічних готелів світу

Нова мрія мільярдерів: яхта-острів за 100 мільйонів євро

Найвищий хмарочос у світі не витримав напливу туристів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: