18 травня в Історії

Дата публікації
Перегляди
2478
Поділитись:
WhatsApp
Viber
18 травня в Історії

У 1997 році ірландка встановила світовий рекорд, отримавши диплом із відзнакою у віці 102 роки. / Фото: УНІАН

Неймовірні події 18 травня.

  У 1642 році заснування Монреаля (Канада).

1753 рік — указом російської імператриці Єлизавети засновано перший у Росії Державний банк.

 В 1787-му  майстрам із Тулузи вперше вдалося гравіювання на склі.

1830-й  — у США почато промислове виробництво перших газонокосарок.

 1888 року  в  США продемонстрована перша грамофонна платівка.

 Німецький інженер Е. Берлінер, що працював в США, запропонував використовувати у якості носія звуку цинковий диск, вкритий тонким шаром воску, і апарат для відтворення звуку з цього диска — грамофон. Диск Берлінера дозволяв знімати з нього металеву копію — матрицю для масового виробництва грамплатівок шляхом штампування спочатку з целулоїду, ебоніту, каучуку, потім шеллачних смол. Перша в світі грамплатівка, зроблена Берлінером, зберігається в Національному музеї США у Вашингтоні.

 У 1923 році  французький інженер Антуан Барнай отримав патент на телефон із дисковим набором номера.

1927-го — американська кінозірка Норма Талмадж випадково залишила відбиток ступні на м'якому асфальті, що наштовхнуло на ідею створення в Голлівуді алеї відбитків кінцівок кінозірок.

 У 1997-му  ірландка Бріджет Діррен отримала диплом із відзнакою національного університету у віці 102 рік (світовий рекорд).

 В цей день народилися:

 1048 рік  Омар Хайям, перський і таджицький поет, математик, філософ, автор популярних рубаїв.

 У 1868 році народився   Микола II, останній російський імператор.

 У період правління Миколи II відбулася перша російська революція 1905-07, події якої примусили уряд піти на проведення обмежених конституційних реформ. За Миколу II Російська імперія вступила в Першу світову війну. 15 березняМикола II зрікся престолу.21 березня 1917 року  був заарештований в Олександівському палаці (Царське Село). Н. II було відправлено в Тобольськ, а згодом у Єкатиринбург (тепер Свердловськ). У ніч із 16 на 17 лютого 1918 року Миколу II та членів його сім'ї було розстріляно більшовиками. 2000 року Миколу ІІ, а також членів його сім'ї приєднано до святих Російської Православної Церкви. Від грудня 2005 року нащадки царської сім'ї домагаються реабілітації розстріляної Царської сім'ї, однак Генеральна прокуратура Росії відмовляється визнавати загиблих жертвами політичних репресій, вважаючи їх жертвами кримінального злочину.

1978 року народився Рікардо Карвальйо, португальський футболіст, захисник збірної і англійського "Челсі" (перед тим – "Порту").

Із "Порту" - переможець Ліги чемпіонів 2004 року і Кубка УЄФА 2003-го, триразовий чемпіон Португалії. Також - триразовий чемпіон Англії. Срібний призер чемпіонату Європи 2004 року.

У 1979-му народився   Маріуш Левандовський, польський футболіст, захисник збірної Польщі та донецького "Шахтаря"; чотириразовий чемпіон України.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2478
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація