2 грудня Історії

2 грудня  Історії

Міжнародний день боротьби за скасування рабства / Фото: nowaday.biz

Лише найгучніші події, що знає історія за 2 грудня.

  Щороку 2 грудня відзначається як Міжнародний день боротьби за скасування рабства

1870-й  — Рим проголошено столицею Італії.

 1901-го   американець Кінг Жилетт  запатентував безпечну бритву з двостороннім одноразовим лезом -- жилетку.

У 1960-му  на металургійному заводі ім. Леніна в Кривому Розі  задули доменну піч "Криворізька-Комсомольська" - тоді найбільшу в світі.

1961-й - після двох років керівництва Кубою Фідель Кастро у телевізійному виступі заявив, що є "марксистом-леніністом і залишиться на позиціях наукового соціалізму до кінця своїх днів".

У США, котрі здійснили ряд невдалих спроб повалити режим Кастро, цю заяву сприйняли скептично і розцінили її лише як тактичний хід для подальшого зближення з Радянським Союзом і отримання від нього ще більшої допомоги. Однак, Кастро залишається вірним своїй декларації ось уже протягом 40 років, навіть коли СРСР як держава вже перестав існувати.

У 1971-му  вийшла постанова ЦК Компартії України  та Ради Міністрів СРСР про спорудження в Києві меморіального комплексу "Меморіал Слави".

Цього ж року  утворилася Федерація Обєднаних Арабских Еміратів (об'єднує 7 князівств).

1982 року  хірурги з університету Юти вперше імплантували постійне штучне серце пенсіонерові Барні Кларку, з яким той прожив 112 днів.

У 1998 році   Білл Гейтс оголосив про надання 100 мільйонів доларів власних коштів на 10-річну програму виготовлення вакцин проти чотирьох хвороб, найпоширеніших серед дітей країн третього світу.

 Народилися:

1923 рік Марія Каллас, американська оперна співачка (ліричне сопрано) грецького походження.

Ще дитиною, Марія дуже розвинула музичний слух, слухаючи грамофонні записи й радіо; займалася фортепіано, потім брала уроки співу. Через бідність, у 1936 сім'я повернулася до Греції, і там Каллас почала займатися співом в Афінській консерваторії у Ельвіри де Ідальго, яка дала їй основи бельканто. 3 ранньої юності потужне звучання голосу, а також його трьохоктавний діапазон визначили основне амплуа співачки — найтяжчі партії італійського репертуару, а також опери Вагнера.

1946-гоДжанні Версаче, італійський модельєр. що заснував в1978 році марку  Versace, під якою випускається елітний  одяг, аксесуари, косметика, парфуми та меблі.

В 1971-му - Франческо Тольдо, італійський футболіст, віце-чемпіон Європи (2000 рік).

У 1973 році народилася  Моніка Селеш, американська тенісистка югославського походження (French Open,  Australian Open U.S. Open).

Перший свій турнір Моніка виграла в 10-літньому віці у Венесуелі  Через рік з талановитою дитиною був укладений контракт. Щомісяця вони з батьком одержували 700 німецьких марок від фірми «Advantage International». Через півтора року на турнірі в Орландо до Карою підійшов найвідоміший фахівець у світі тенісу Нік Болетьєрі, він запропонував забрати Моніку на виховання у свою знамениту на увесь світ академію. Селеш не брала участь у турнірах з 2003 року через травму. 14 лютого 2008 р. вона оголосила завершення кар'єри.

1981-й  -  Брітні Спірс, американська поп-співачка.

Повʼязані теми:

Наступна публікація